Stěhování na vesnici čeká zanedlouho čtenářku Akdar1, která nám poslala další příspěvek. Držme jí i její rodině palce, aby byli všichni spokojeni.

Špinavé město už čtenářce Akdar1 nevyhovuje. Přečtěte si její příběh o stěhování na venkov.


Dobrý den, pocházím z velkoměsta, kde žiji již přes 30 let. Velkoměsto pro mne není, po podnicích nechodím, vždycky jsem byla pro přírodu a doma jsme chovali různá zvířátka, králíky, slepice, pejska, morčátka, křečky, andulky a rybičky. Původně jsme bydleli v paneláku, ale v mých 10 letech jsme se přestěhovali do domku, kde jsem se hned aktivně zapojila do prací okolo zvířat a na zahrádce.

Bylo by tu fajn, jen ten vzduch je tady katastrofální, každý asi zná ze zpráv prostředí Ostravska. Před 3 lety se nám narodila dcerka a před 3 lety jsme uvažovali o koupi vlastního domku. Uvažovala jsem kde a nakonec vyhrála jedna vesnička na Kroměřížsku. Je tam bezvadný vzduch, široko daleko žádná továrna.

Přítel začal opravovat, ale jelikož je spíše rodu intelektuálního než manuálního, tak již uběhly tři roky a dům prakticky obyvatelný celý není. Dole máme provizorní kuchyň a vedle tři v jednom (obýváček, ložnici a dětský pokoj). Na přítele neustále tlačím s opravou, snad se již letos dočkám. Ještě tam tedy nebydlíme, dojíždíme jen na víkendy a dovolenou.

Dcerka by měla příští rok nastoupit do školy, tak ji chci přihlásit tam. No, ale jak jsem byla nadšená z nového prostředí, tak už tak nejsem. Líbí se mi tam moc ten klid, příroda, nikde žádné továrny, báječný vzduch. Ale na druhou stranu je menší město vzdáleno 12 km, takže problém s dojížděním do práce. Malou dát do školky a jet do práce. A jestli tam vůbec nějakou práci najdu? Nyní pracuji v kanceláři a tam projíždím nabídky míst, a žádná nejsou anebo za minimální plat podřadné práce. Tak teď opravdu nevím, jestli se máme stěhovat nebo ne.

Hodně lidí se nám diví, že z města chceme jít na vesnici. Říkají, a to chcete do „vidlákova“? S lidmi jsme se sžili, to vůbec problém není, bych řekla, že tam mám více známých než tady ve městě. Přijali nás tam mezi sebe.

Na vesnici se prakticky bez auta neobejdete. Bus jede do města dvakrát za den. Tady ve městě všude dojedu MHD, i když je pravda, že celé město se projíždí hodinu. Ale zase tady už mám slabé astma a zřejmě by se smogem zhoršovalo a chci, aby dcerka byla zdravá, a chci jí dopřát zdravý vzduch a hezké prostředí. V Ostravském domě mám výhled na čmoudící komíny, tam na krásnou přírodu.

Tak snad se nám tam bude dařit, práci najdu a budeme tam všichni šťastní.

Akdar1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne vám prozradíme, která čtenářka získá dárek ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty.

cenacenacena

Reklama