Měla jsem před sebou volný víken jen pro sebe.
KONEČNĚ! Moji drahouškové, manžel a dcera, vypadli hned v pátek po práci za svým koníčkem - horolezectvím. Pro mě nepředstavitelný koníček, když mám závrať i při mytí oken.
V sobotu ráno mě probudilo řinčení budíka. Vylétla jsem jak kukačka z cizího hnízda. Co to je, proboha? Vždyť je přece sobota.
To zase byl jeden z kanadských žertíků dcerunky. Zapnula mi budík. Já ji snad roztrhnu!
No nic, otočila jsem se na druhý bok a snažila se zabrat. Bohužel, už to nešlo. Vstala jsem a uděla si vydatnou snídani. Koukám z okna, sluníčko taky vstává, protahuje se a češe si své zlaté prameny. Bude krásný slunný a teplý den.
Po snídani si beru deku, knihu a jdu na lehátko na terasu. Rozhodla jsem se, že do konce víkendu budu opálená jak od moře. Natírám si pokožku a ulehám do měkkých podušek lehátka. Ani jsem nestačila dočíst první kapitolu a usínám.
Najednou mě probudí takové lehké fouknutí po čele. Otevřu oči a vidím před sebou sousedku (mezi náma největší drbnu a otravovatelku v okolí).
Proboha, jak se sem dostala? Buďto jsem nezavřela vrátka nebo přelezla přes plot. Ona je toho shopna. "No to je dost, že se taky vzbudíš! Co tady tak sama děláš?"
V duchu si říkám: "Babo, tebe sem přinesl asi sám lucifer".
Nahlas s úsměvem na rtech odpovídám: "No co, jsem sama, tak relaxuji. Měla bys to taky někdy zkusit. Je to moc fajn!"
A na důkaz, že s tím relaxováním to myslím vážně, jsem si začala opět číst v knize.
Ovšem to byl mlýn na její výřečnost. "No, prosím tebe, kde bych na to vzala čas? Však víš, že mám doma tři nenažraný chlapy, kteří stále něco chtějí".
A dál sedí u mých nohou a nechce se hnout. Já na to: "No tak se nezdržuj, ať tě nehledají".
Uraženě vstává: "No jo, už jdu, když překážím". A odkráčela. 

Já opět usnula. Znovu mě někdo probudil. Chtěla jsem začít nadávat, ale vidím, že je to můj drahoušek manžel a přikrceným hlasem povídá: "Mamino, vedu ti maroda". "Proboha, co se stalo?" vyskočila jsem.
V kuchyni na židli sedí dcerka a má nohu i ruku v sádře. Při tom jejich horolezení spadla a nalomila si končetiny. Tak jsem zbytek víkendu strávila jejím opatrováním, ovšem musím říci, že za vydatné pomoci manžela.
Na ten další "samostatný" víkend stále ještě čekám.
Ale já umím čekat a jistě se dočkám!

Januše

Milá Januše,
doufám, že už je dcerka zdravá a že nezanevřela na "horolezení".
Reklama