V to doufá čtenářka slavuska, která má zatím děti malé, a tak ji období jejich puberty teprve čeká. A napsala nám ještě další věci.

Držím palce, abyste se synky neměla velké problémy, milá slavusko. Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný slunečný den.


Zdravím všechny čtenářky.

V současné době s puberťákama příliš do styku nepřicházím, mám kolem sebe spíš starší lidi, nebo naopak maminky malých dětí, jako jsem já. Jinak obecně puberťáci mi přijdou celkem normální, myslím, že nemůžeme házet všechny do jednoho pytle, s některými ta puberta lomcuje hodně dlouho, a u některých proběhne takřka nepozorovaně.

Já sama mám svoji pubertu ještě v živé paměti, vlastně mi to přijde chvilka, co jsem v ní sama byla, ten čas šíleně letí. Měla jsem ji jakž takž v pohodě. Sice jsem jako 99 procent pubošů na mámu občas hezky držkovala, ale zase jsem neměla žádný touhy „být dospělá“, rozuměj vracet se domů co nejpozději, trávit čas v partičce, s cigárkem a flaškou. Mou největší zálibou v této době bylo čtení.

Moje děti puberta čeká celkem za dlouho, a upřímně řečeno, jsem šťastná, že je přede mnou nějakých cca 10 let, kdy mi děti budou věřit skoro každé slovo, a budu pro ně ta nejdůležitější na světě. A hlavně... nebudu „trapná“. Ve svých naivních představách doufám, že tuhle větu z úst svých dětí neuslyším. Každopádně během následujících let se pokusím své syny vychovat tak, aby neměli potřebu hledat „pomocné berličky“, aby se dokázali ke každému problému postavit čelem, a s vírou, že to, třeba i s mou pomocí, dokážou. A udržet ten krásný vztah, co mám se svými batolátky, tak, aby vydržel navěky, i v pubertě. Tak mi prosím držte palce.

slavuska

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak komunikujete s puberťáky?

  • Máte doma puberťáka?
  • Dítě, nebo sourozence?
  • Jak spolu vycházíte?
  • Máte někdy pocit, že jste úplně mimo?
  • Pamatujete si na svou pubertu?
  • Máte pro nás ostatní nějakou užitečnou radu?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Na jednu z vás čeká dárek, krásná kniha C. S. Lewise Letopisy NARNIE (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na redakční adresu redakce@zena-in.cz. Předem moc děkuju!

nar

Reklama