Dana měla za to, že dlouholetý vztah jejího syna a snachy perfektně klape. Jsou spolu už 10 let, mají malé školkové dítě, a nic nenasvědčovalo tomu, že by mezi nimi byl nějaký problém. Dozvěděla se ale, že ze strany snachy dochází k nevěře, na kterou přišla úplnou náhodou.

6488508740829obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Zjištění, že snacha mého syna podvádí, mě dost šokovala, protože spolu mají úžasný vztah, alespoň jsem měla ten dojem a vždy se k sobě krásně chovají. Samozřejmě nevím, co se děje doma, když u toho nejsem, ale věřím, že bych si nějakého náznaku všimla,” rozpovídala se Dana.

Dana neví, co si má o celé situaci myslet a popsala nám, jak na nevěru přišla. „Bylo to jak z hloupého filmu nebo z telenovely. Seděli jsme se synem na obědě, chodíme sice každý čtvrtek, ale tentokrát to vyšlo na středu, výjimečně. Syn trvá na našem společně stráveném čase a já jsem za to moc vděčná. Manželce asi neřekl o změně, a to byla chyba. Obědváme v prosklené restauraci, ze které je vidět ven. Seděla jsem naproti skleněné části a stačilo jen zvednout hlavu od talíře a já jsem je zahlédla. Synovu manželku s úplně cizím chlapem. Drželi se za ruce, smáli na celé kolo a já ztuhla. Namlouvala jsem si, že to jsou kamarádi, ale došlo i na dost vášnivý polibek. V tu chvíli mě pohltila panika a nevěděla jsem, co dělat. Na(ne)štěstí si mého údivu syn nestihl všimnout, protože se věnoval svému obědu.”

„Co se nestalo, naše pohledy se se snachou střetly. To je náhoda, že? Vypadala možná ještě více vyděšeně než já a možná bylo dobře, že mě zahlédla. Okamžitě zmizeli z dohledu a mně se ulevilo, že syn nic neviděl (to zpočátku, později jsem začala spekulovat, že bych chtěla, aby se otočil a sám na vlastní oči viděl to, co já). Okamžitě mi začaly létat hlavou myšlenky, zda to ví. Mlčela jsem.”

Dana se nikoho neodvážila na nic zeptat a když za týden mělo dojít ke společnému rodinnému setkání, Dana z toho byla krapet nervózní. „Když snacha se synem a vnukem dorazili, snacha mi gestem naznačila, ať jsem zticha, tak, že přiložila ukazováček ke svým rtům ve chvíli, kdy se nikdo nedíval. Tím mi došlo, že syn samozřejmě nic neví".

„Pevně doufám, že to snacha ukončí a že to nebudeme muset řešit. Nemám právo jim do toho mluvit, ale vadí mi, že je syn za blbce. Ale bůh ví, kdo co ví a neví. Upřímně bych byla radši, kdybych nic neviděla, nebo možná, kdyby se syn při obědě otočil a viděl to sám na vlastní oči, jak už jsem zmínila. Tohle je mi krajně nepříjemné a já si nevím rady. Ani vlastně nevím, jak se dozvím, zda to ukončila. Budu ji s tím muset konfrontovat, ale fakt hodně se mi nechce,” zakončuje Dana.

Zdroj: respondentka Dana

Čtěte také:

Reklama