„Od začátku jsem byla proti tomu! Říkala jsem Tereze, mojí snaše, aby zbytečně neriskovala, že se to nemá. Jenže ona se mi jen vysmála. A můj syn Mirek s ní. Prý na tohle dnes už nikdo nedá, jsou to pověry. No, tak tady to mají!“ nedokáže zadržet hněv Daniela s tím, že předmětem dohadů byl kočárek. Mladí si ho domů přivezli před dvěma měsíci a nechtěli ani slyšet, že by se to nemělo. Nepatří k lidem, kteří by dali na pověry, takže ani na varování, že mít doma kočárek ještě před narozením miminka přináší smůlu. Jenže Daniela je přesvědčená, že její snacha potratila právě kvůli tomu.

650430e00a162obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Na každém šprochu pravdy trochu. Ty pověry nevznikly jen tak! Proč se tedy rouhat a smát se jim? Přitom úplně stačilo zaparkovat ten krám u mě, když už nemohla s jeho koupí počkat. Jenže to odmítla. Bůh ví, jestli a kdy teď znovu otěhotní. Taková lehkovážnost,“ vyčítá Daniela snaše, ale jen sama pro sebe. Jí samotné neřekla nic.

„Je mi jasné, že je z toho špatná, skoro se zhroutila. Je mi jí samozřejmě líto. Nic jsem jí slovem nevyčetla ani nenaznačila. Jenže ve mně to pořád je! Nedokážu na to přestat myslet. Užírá mě to. Tolik jsem se na vnoučka těšila! A Míra zase na syna. První dítě a hned kluk. To se vždycky nepovede. Ach jo,“ zoufá si Daniela, která připouští i možnost, že potrat s pověrou souvislost neměl.

„To se samozřejmě nikdo nedoví. Mohla potratit tak jako tak. Jenže zároveň nikdo nedokáže vyvrátit, že si na sebe smůlu nepřivolala vysmíváním se tradicím. Proto jí to tady uvnitř nikdy neodpustím,“ poklepává zklamaná Daniela na srdce.

Zdroj informací: respondentka Daniela

Čtěte také:

Reklama