Tak ráda by plnila roli babičky, ale moc příležitostí k tomu nemá. Vnoučata totiž nechce Věře (57) její snacha půjčovat. Má pro to dobrý důvod, nebo jde jen o zástěrku?

Se svými dvěma vnuky (4 a 6 let) se jejich babička Věra vídá mnohem méně, než by chtěla. Může s nimi trávit čas jen v případě, že přijede ona za nimi. K ní domů totiž bez rodičů nesmějí. Proč?

dog

„Ten důvod je fakt k smíchu. Moje snacha si totiž usmyslela, že je to u nás doma pro děti nebezpečné. Prý proto, že máme dva velké psy! Údajně se bojí, aby kluky nepokousali. Jenže to je takový nesmysl, že to svět neviděl! Jsou to největší mazlíčci, členové rodiny, nikdy by nikomu neublížili. Za to bych dala ruku do ohně. Jenže to naší Soně nikdo nevysvětlí. A zblbla i mého syna, takže ten ji v zákazu ještě podporuje,“ zlobí se Věra, která je ale přesvědčena, že pravý důvod Sonina postoje je někde úplně jinde, než v jejích dvou německých ovčácích.

Ta ženská mě prostě od začátku nemá ráda! To člověk pozná. Nejspíš proto, že vidí, jak jsou ti malí kluci u nás spokojenější. Ona jim taky nic nedovolí, tak ať se nediví. Pořád jen samé zákazy a příkazy. Takhle se my nechováme ani k našim psům,“ myslí si Věra, která už neví, jak by snachu přesvědčila.

„Pořád jí posílám nějaká videa, jak psi, a to i ti bojoví, pečují o malé děti. Je to tak moc roztomilé! Jenže s ní to ani nehne. Dál tvrdí, že rodiče riskují, a jsou blázni. Ona prý nikdy nic takového nepovolí. Copak nechápe, že ty psy dokonale známe, a víme, co si můžeme dovolit? Přece je kvůli tomu nedáme pryč nebo jim nezakážeme chodit do domu, když jsou na to zvyklí. Moje snacha je prostě trhlá ženská a mstí se mi na mých vnoučatech, i když není za co!“ dodává Věra.

Čtěte také:

Reklama