Lada měla vůči Haně výhrady už od doby, kdy začala chodit s jejím synem. Doufala ale, že studium v jiných městech je od sebe odcizí a vztah skončí. To se ale nestalo a Ladin syn Petr si Hanu před dvěma lety vzal za manželku a při každé návštěvě prožívá Petrova matka muka.

snob.jpg
Foto: Shutterstock

„Zatímco my jsme taková střední třída, ona pochází z lepší a mnohem majetnější rodiny, což nám dává všemožně najevo. Sice to halí do milých slov, ale vždycky z toho vylezou malé rýpavé poznámky, kterými mě dokáže vytočit do běla. V rámci zachování alespoň na oko dobrých vztahů ale musím mlčet,“ tvrdí Lada.

Když k nim Hana poprvé přišla na návštěvu, divila se, jak mohli takovou dobu žít ve třech v tak malém bytě. Když jí hostitelka nabízí občerstvení, většinou se ničeho ani nedotkne, protože je zvyklá na jiný jídelníček.

„Dělá mi to schválně. Dokonce jsem se ptala syna, co bych jí měla naservírovat, aby to jedla a on mi doporučil výběrové italské sýry a uzeniny. Nakoupila jsem je, abych na ni udělala dojem a ona si stejně nedala ani kousek,“ rozčiluje se Lada.

Svému synovi vždy kupovala k narozeninám nebo k Vánocům kromě jiných dárků i nějaké oblečení. Teď už si to ale netroufne, protože žádný kousek, který vybere, neprojde Haniným přísným módním vkusem.

„Když u nás Petr rozbalil třeba košili, o které jsem si myslela, že ji bude mít do práce, hned se jeho manželka sháněla po tom, jestli je značková. Když zjistila, že ne, začala zkoumat materiál a potom řekla, že to bude mít Petr na domácí nošení. No, vsadím se, že to hned při prvním praní náhodou něčím obarvila nebo srazila, aby to mohla vyhodit,“ domnívá se Lada. Ta je velmi smutná z toho, že její snaše není nic dost dobré, má podle ní nosánek nahoru a nedokáže se jí ničím zavděčit.

„Syn byl vždycky mouchy snězte si mě, takže je podle mě rád, že si našel takového generála, který mu bude diktovat i to, co si má vzít na sebe. Bojím se ale budoucnosti. Až budou mít jednou děti, tak se vsadím, že nám je nebudou ani půjčovat na hlídání, abychom je nezkazili špatným jídlem a nevyhovujícím prostředím,“ uzavírá Lada.

Zdroje: autorka článku, respondentka redakce

Čtěte také:

Reklama