clanek.jpg
Foto: Profimedia

Sophie podporuje kampaň Menopause Workplace Pledge, která zvyšuje povědomí o dopadu menopauzy na pracovní výsledky jednotlivých žen. Apeluje na zaměstnavatele, aby v tomto nelehkém období ženy podpořili. Odhaduje se totiž, že kvůli menopauze dalo v Británii výpověď až 900 tisíc žen. Mimořádně emocionálně vypjaté období plné fyzických i psychických změn totiž není jednouduché zvládnout. 
 
„Jsme báječné ve čtyřiceti a v padesáti, v šedesáti nebo sedmdesáti jsme ještě báječnější. Musíme to oslavovat a zachovat příležitosti pro ženy,“ uvedla hraběnka během virtuálního kulatého stolu organizace Wellbeing of Women, jejíž je patronkou. Cílem jejího zapojení do projektu je poukázat na to, že některá témata jsou ve společnosti stále tabu. Přesto, že by neměla být. O menopauze by se podle ní nemělo hovořit za zavřenými dveřmi.
 
„Měly bychom oslavovat skutečnost, že už nemáme menstruaci. Mělo by to být osvobození, ale jsou to spíš pouta. Je to totiž popisováno jako něco neuvěřitelně negativního,“ řekla hraběnka o menopauze u žen, které na to mají věk. Svým působením se snaží tuto skutečnost změnit. 

Zdroje: People, News.sky

Reklama