shutterstock-1018180060.jpg

Foto: Shutterstock

Krása přichází zevnitř

Ať už se jedná o pokožku, vlasy, nehty, nebo rty, jejich krása vychází zevnitř. Pokud tělu dodáte potřebné vitamíny, živiny a hlavně hydrataci, vždy se to projeví kladně i navenek, a to ve formě nepopraskaných rtů, krásné pleti či lesklých vlasů. Dopřávejte si pravidelně ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo, kvalitní bílkoviny a nezapomínejte na pitný režim! Obzvláště rty potřebují hydrataci. Nachystejte si na stůl džbán s vodou a každou hodinu se napijte. Dodržovat pitný režim vám může pomoci i aplikace v chytrém telefonu.

Připravte rty na oslňující make-up

Aby byla křehká pokožka na rtech dokonale připravena na nanesení make-upu, udělejte si peeling rtů. Jelikož i na rtech se mohou objevovat částečky suché kůže, takto je dokonale odstraníte. Používejte však speciální peelingové krémy určené pro peeling rtů a velmi jemné kartáčky určené na obličej. Tuto proceduru si můžete dopřát klidně jednou týdně. Před spaním pak naneste na rty balzám. To by ostatně mělo být každodenní součástí vaší rutiny.

shutterstock-534544351.jpgFoto: Shutterstock

Nezapomínejte na balzám na rty

Ať už preferujete lesky na rty, klasické, nebo matné rtěnky, je vždy důležité rty na aplikaci líčidla připravit. Jako první vždy sáhněte po kvalitním balzámu na rty, který jim poskytne ochranu a hydrataci. Pokud je tento krok přeskočen, může se stát, že rtěnka se bude špatně a nerovnoměrně nanášet. Balzám vždy jemně vmasírujte do rtů a případné zbytky odstraňte vatovým tamponkem nebo kapesníkem. Uvidíte, že i díky takové maličkosti se bude rtěnka lépe nanášet a výsledný efekt bude o poznání lepší.

Jak nejlépe aplikovat rtěnku?

Možná má každá žena svůj zaručený způsob, jakým si rtěnku aplikuje. Nicméně nic nezkazíte, pokud po aplikaci balzámu použijete konturovací tužku. Ta by měla obkreslit přirozenou linii rtů a pomáhá udržet rtěnku tam, kde má být. V této chvílí přichází na řadu rtěnka, ta se nanáší od spodního rtu od středu směrem ven. Nanáší se rovnoměrně od středu rtů doprava a pak doleva. Následuje stejný postup líčení rtu horního. Zbytky líčidla odstraníte kapesníčkem tak, že ho vložíte mezi rty a lehce stisknete. Posledním krokem k dokonalosti už je jen zkontrolovat, zda se rtěnka neobtiskla na zuby.

kol.jpg1. Barevný lesk na rty Benefit California Kissin Colorbalm, Sephora, 690 Kč /
2. Balzám na rty Kokos, Yves Rocher, 79 Kč /
3.  Intenzivní vitamínová rtěnka – Pomel-hot, L’Occitane, 525 Kč /
4. Maska na rty Cherry Sephora Collection, Sephora, 80 Kč /
5. Balzám Blistex Lip Infusions Hydration, BENU, 99 Kč /
6. Peeling na rty Physicians Formula Organic Wear, Notino, 144 Kč /
7. Luxusní balzám na rty pelargónie a sladký pomeranč Edinburgh Skincare, White Orchid Shop, 245 Kč /
8. 
Hydratační rtěnka LANCÔME L’Absolu Rouge, Sephora, 990 Kč

Foto: Se souhlasem Benefit, Sephora, Yves Rocher,  L’Occitane, Blistex, Physicians Formula, White Orchid Shop, LANCÔME 
Zdroj: Tiskové materiály Blistex, autorka článku