ho.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Zimolez

Beran jako první znamení zvěrokruhu symbolizuje začátek něčeho nového. Zrozenci v tomto znamení jsou známí svou asertivitou, mladistvými sklony a touhou dobývat. Pokud jde o interakci s okolním světem, bývají vášniví, sebevědomí a veselí. Zimolez, který kvete brzy zjara, je květina spojovaná s uvolněným nádechem po dlouhé zimě. Představuje znovuzrození a nové zážitky, proto se právě zimolez k Beranovi dokonale hodí. Živá červenorůžová barva květu navíc odpovídá ohnivé osobnosti Berana.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Vlčí mák

Lidé narození ve znamení Býka jsou silní, soucitní, vytrvalí a vášniví. Touží být obklopeni láskou a mívají slabost pro krásy přírody. Navzdory smyslným květům jsou vlčí máky klasifikovány jako plevel; platí za odolné rostliny, které jsou schopny růst i na nehostinném povrchu. Stejně jako květy vlčího máku jsou i Býci velmi odolní. Pevně si stojí za svým, zejména v záležitostech, pro které jsou zapáleni. Z obou vyzařuje krása a pozitivita, proto jsou právě máky tou pravou býčí květinou.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Levandule

Blíženci jsou vzdušné a přelétavé znamení, které nevydrží chvíli v klidu. Milují společenský život, nezávaznou konverzaci a nejčastěji bývají spojováni s fialovými květy specificky vonící levandule. Její bujarý vzhled dokonale ladí s přátelskou povahou a nakažlivou energií zrozenců v tomto znamení. Levandule je navíc známá svým rozmanitým využitím, což skvěle odráží všestrannou osobnost i jistou nenechavost Blíženců.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Bílá růže

Raci jsou známí tím, že jsou velmi citliví a emocionálně založení. I když si čas od času rádi dopřávají nevinná dobrodružství, obvykle nacházejí jistotu v tom, co znají. Stejně jako jemná povaha lidí narozených v tomto vodním znamení, jsou i květy bílé růže podobně něžné a přirozeně elegantní. Symbolizují nevinnost, péči a empatii, krásně korespondující s křehkým račím nastavením. Je však potřeba říct, že stejně jako tato květina, i Raci mají svou odvrácenou, trnitou stránku.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Slunečnice

Pravděpodobně jediní lidé, kteří jsou ještě o něco společenštější a otevřenější než Blíženci, jsou zrozenci ve Lvu. S jejich šťastnou povahou, která dokáže vykouzlit úsměv na tváři většiny z nás, je přirozeně spojená zářivá slunečnice. Tato optimistická květina je známá svou tendencí otáčet se ke slunci. Podobně i Lvi vyhledávají výslunní, protože stín jim nedělá dobře. Touží být středem pozornosti a užívat si obdiv svého okolí.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Pryskyřník

Panny možná nechtějí být vždy středem pozornosti jako zrozenci ve Lvu, ale nenechte se zmást jejich zdánlivou plachostí. Jakmile je poznáte blíž, začne se projevovat jejich skrytá stránka milující zábavu a konverzaci. Podobně jako půvabný pryskyřník jsou také Panny jemně upravené, občas toužící splynout s prostředím. Květy pryskyřníku navíc krásně odrážejí sofistikovanost, uspořádanost a přirozený půvab většiny osob narozených ve znamení Panny.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Modrá růže

Modrá růže mívá nádech tajemství, představuje vzdušný živel a disponuje pro Váhy zvláštním kouzlem. Symbolizuje lásku a skrývanou vášeň, podobně jako dobrý smysl pro spravedlnost a rovnováhu, což skvěle vystihuje lidi narozené v tomto znamení. Váhy se bez potíží dokážou začlenit do jakékoli společnosti a přirozeně se na ni naladit. Jejich klidné vystupování a síla osobnosti jsou příjemné většině z nás, podobně jako růže většinu z nás oslovují.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Muškát

Stejně jako mnoho okvětních lístků muškátů mají i Štíři mnoho stran a jen málokomu dají plně vědět, co si myslí. Jakmile nabudete dojmu, že Štíra znáte, rychle vám ukáže jinou, docela nečekanou stránku sebe sama. Symetrické květy muškátu rostou v těsných svazcích, podobně jako Štír má tendenci udržovat kolem sebe úzký okruh blízkých přátel a rodiny. Jen velmi těsnému kruhu pak Štír odhalí svou citlivou stránku; ostatní jej budou stále považovat za lidskou záhadu.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Karafiát

Podobně jako karafiáty, jsou i lidé ve znamení Střelce vytrvalí a jemně krásní. Obvykle mívají romanticky neklidnou povahu, kterou v nich podněcuje jejich vnitřní oheň. Bývají nespoutaní a silní, dokážou oslovit bezprostředností a zaujmou odvahou. Proto jsou zrozenci v tomto znamení častokrát spojováni právě s karafiátem, častou svatební květinou, která také v naprosté většině případů vydrží nejdéle z celé kytice. Bohatě rozvětvený karafiát plně odráží svobodomyslný charakter Střelců, kteří se neradi krotí a k spokojenému životu potřebují především svobodu.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Maceška

Macešky jsou odolné rostliny, které se rok co rok vracejí. Často bývají mezi prvními květinami v novém roce a svou vytrvalostí odpovídají houževnatým Kozorohům. Ti rádi ukazují plody své práce, které častokrát mezi obyčejnou každodenností působí jako malý zázrak. Stejně jako čerstvě vyrostlá maceška v podmínkách, za kterých byste to vůbec nečekali. Odolná drobná květina dokáže – na rozdíl od většiny jiných rostlin – přežít mrazivé nehostinné podmínky. Dokonale tak zrcadlí typickou kozoroží povahu a až nadlidskou vytrvalost.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Orchidej

Lidé narození ve znamení Vodnáře mohou někdy působit poněkud plachým dojmem. Nenechte se ale zmást. Přestože někdy dokážou být dlouho tiše a jen sledovat dění okolo, ocitnou-li se v přátelském prostředí, stávají se z nich neuvěřitelně energičtí až výstřední jedinci. Obvykle disponují vysokou inteligencí a talentem řešit problémy nekonvenčním způsobem. Platí zkrátka za originální bytosti, podobně jako jsou originální květy orchidejí. Exotický tvar rostliny skvěle ladí s excentrickou osobností Vodnářů, kteří nemusejí stát na výsluní, ale rozhodně jim nevadí vybočit z normálu.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Leknín

Toto vodní znamení je proslulé svou zasněností a sklonem unikat do fantaskních světů vlastní duše. Ryby bývají citlivé a kreativní, často umělecky založené. Jejich pohnutky lze někdy jen těžko chápat a postoj předpokládat. Mohou působit někdy až rozmarným dojmem, obvykle však hladce proplují i značně neklidnými vodami. K okouzlujícím rybám se nejlépe hodí podobně okouzlující leknín. Překrásná vodní květina mělkých jezírek dobře chráněných před větrem symbolizuje jemnost, delikátnost a křehkost zrozenců v tomto znamení.

Čtěte také:

Zdroje: housebeautiful.com1800flowers.com

Reklama