Česká televize se v dalším pokračování vrátila k úspěšnému seriálu Dobrá čtvrť režiséra Karla Smyczka (58). První divácky velmi úspěšná část získala dokonce cenu odborníků Elsa za kvalitní zpracování příběhů čtyř gymnazistů. Smyzcek přiznal, že natáčení dalších dílů ho stálo nejen pořádnou porci nervů, ale i tisíce vykouřených cigaret.

„Protože se televizním divákům Dobrá čtvrť líbila, scenáristka Lucka Konášová napsala pokračování. Měl jsem představu, že hrdinové většinou půjdou na vysokou školu a že se seriál bude odehrávat na univerzitách. Ale scenáristka přišla s prostředím squatu. To může být pro diváky do značné míry objevné a pro mnohé dokonce zahaleno tajemstvím. Takže příběhy hrdinů z gymnázia se posunuly do trošku drsnějšího světa,“ říká Smyczek.

„Točili jsem čtyři měsíce a já jsem silný kuřák. Když si to vynásobím dvaceti cigaretami za den, ale kdoví, jestli jich nebylo víc, tak se dostaneme k nelichotivé číslovce. Snad si to moje žena nepřečte,“ doufá režisér.

Vilu postavili znovu
Při natáčení musel filmový štáb vytvořit vlastní squat a do menších rolí obsadil režisér skutečné squatery. „Ukázalo se nejschůdnější vytvořit si vlastní squat, musím pochválit architekty a rekvizitáře,“ popisuje Smyczek.

„Ale měli jsme problémy například s bytem profesorky Svobodové, kterou hraje Jana Preissová. Dům, ve kterém jsme prvně natáčeli, majitelé zcela přestavěli. Ale naštěstí jsme se s nimi včas domluvili, že nám část původního vybavení – třeba vybouraná futra, dveře nebo radiátory – poskytli.

Ostatní jsme si sami vyrobili a reálný byt tak přenesli do ateliéru. Člověk měl pocit, že je na návštěvě v domě, kde jsme původně točili,“ dodává režisér, který právě teď připravuje nový snímek Poste restante.

Reklama