Rozhovor s maminkou Nikoly D. z Příbramska, která prodělala invazivní meningokokové onemocnění, byla léčena ve FN Motol v Praze a naštěstí nad zákeřnou nemocí zvítězila. Přečtěte si výpověď její maminky…

Kdy jste zjistila, že Nikole není dobře a jak počátek nemoci probíhal?

Dne 17. 12. v 3:00 hod. v noci se dcera vzbudila a měla teplotu – 38 °C. Podala jsem jí dostala lék proti teplotě. Ráno byla bez teploty, tak jsme si myslely, že jde o chřipku. Avšak dopoledne měla opět teplotu a stěžovala si na velkou bolest kloubů. Po obědě dvakrát zvracela a večer se jí objevily na nohou kolem kotníků fialové flíčky. Když jsem viděla ty flíčky, tak jsem okamžitě věděla, o co jde, proto jsme odjely do Hořovic do nemocnice. Během převozu se jí špatně dýchalo a nohy jí ještě více otekly, takže nemohla chodit. V Hořovicích jí fleky naskakovaly i na prstech rukou a lékaři okamžitě začali jednat – byla nasazena antibiotika.

V jakém kolektivu se Nikola pohybovala?

Pět dnů předtím, co se jí nemoc projevila, tuším v pátek, byla dcera na diskotéce, tam hodně tančila a bavila se s přáteli.

Jaká je informovanost o IMO ve Vašem okolí?

Známí a přátelé z 90 % nebyli informováni. Nikdo nemoc neznal a každý si myslel, že za pár dnů bude doma, nemysleli si, že to bude tak vážné.

Za jak dlouho propustili Nikolu domů?

V nemocnici byla 6 týdnů. Zhubla 8 kilo, takže se musí snažit je dostat zpátky. Na sport a zábavu si ale bude muset nějaký čas počkat.

Oceňuji velmi profesionální a pohotovou lékařskou pomoc, kterou nám poskytla nemocnice v Hořovicích. Dále bych chtěla poděkovat za výbornou péči, kterou odvádějí lékaři v motolské nemocnici v Praze.
Reklama