Stalo se vám někdy, že jste se s prarodiči o něco přeli, protože jejich názory byly zastaralé? Takhel v kostce by se dalo popsat trápení čtenářky Januše. O to horší to však je, když se nedorozumění týká citů a vztahů v rodině...

Januše, držím palce, ať se to vyřeší - určitě v tom nejste sama!


Přeji hezký den,

před více jak 30 lety jsem se přivdala do rodinného domku rodičů mého muže. Tchýně i tchán mě přivítali jako dceru, kterou nikdy neměli. Já byla nadšená, protože jsem v panímámě viděla spřízněnou duši. Toto období vyvrcholilo narozením dcery. Babička i děda byli z ní doslova paf. Hlavně babi, protože ráda pletla, šila a teď konečně měla příležitost.

Po dvou letech se nám narodila druhá dcera a všem nám bylo krásně. Až, až do doby, kdy dcery „začaly brát rozum". I babička se změnila, začala být z ní „generál v sukních". Marně jsem jí domlouvala já, marně můj muž i tchán. Začala je sekýrovat a mě vyčítat, že jí neposlouchají, že mají svoje tvrdé palice.

Když děvčata dorostla do puberty, začala prožívat své první dětské lásky. Párkrát u nás zvonili „nápadníci". To vždycky babi vyběhla a začala na ně povykovat. Náš rozhovor s ní na toto téma skončil tím, že prohlásila: „No, když se takto ty vaše holčiny nestydatě chovají, to je rovnou můžete vozit na E55, abyste konečně z nich něco měli!"

Od té doby dcery i já s ní přestaly komunikovat. Tchán jí denně domlouval, stejně i manžel. Uzavřela se do sebe a přestala jí zajímat vlastní rodina.

Zdraví,
Januše

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama