Také čekáte ocenění, když máte pocit, že se vám jídlo mimořádně povedlo? Já vám nyní svěřím jeden osobní, velmi smutný příběh.

smutný kuchař

Vše začalo jednoduše, před rokem na ostrově Stromboli. V pronajatém domečku jsem uvařil z místních surovin špagety carbonara. Úžasné, jednoduché a chutné jídlo. Specifické tím, že je dobré pouze při použití velmi kvalitních surovin. Pokud se vám líbí, jak vaří Babica, tak tomu,  co píšu asi neporozumíte, protože když v tomto pokrmu nahradíte pancettu anglickou slaninou, parmazán eidamem a kvalitní špagety českým patlavým blivajzem, vyjde vám úplně jiné jídlo.

Minulý týden má úžasná žena dostala na tento pokrm chuť, je pravdou, že jsem je od loňska nevařil, neb jsem neměl potřebné suroviny. A aby mne pošťouchla, koupila potřebné suroviny ona. Tedy myslela si to, přinesla obyčejné špagety, krájenou anglickou slaninu a strouhaný parmazán v pytlíku. Odmítl jsem z toho vařit.

Tento týden v pondělí jsem se rozhoupal, skočil do italského krámu a nakoupil vše potřebné. Vše s láskou uvařil, a když jsem to ochutnal, byl jsem zcela přenesen zpět do slunné Itálie. Cítil vůni moře a blaženě se usmíval. Bylo to dokonalé.

Se zájmem a očekáváním jsem pozoroval své jedlíky. To, že celou dobu mlčeli, jsem bral jako pochvalu, i boule za ušima mi dělaly radost. Ale i po dojedení bylo ticho. Ocenění mé kulinářské snahy nikde!špagety

Asi po dvou hodinách a láhvi dobrého italského vína, které jsem k té příležitosti pořídil, jsem sebral odvahu a své ženy se zeptal. „Tobě to nechutnalo?“ Dozvěděl jsem se, že chutnalo, ale že vařím výborně pořád, a že jí přijde divné mne pořád chválit.

Myslel jsem, že budu vraždit!

Přežila...

Zařekl jsem se, že odteď budu vařit blafy, aby věděli, jaký je rozdíl mezi chutným a nechutným jídlem.

Nevydržel jsem, v úterý jsem dělal panenku špikovanou slaninou v barevném pepři se smaženými mačkanými brambory s brusinkovou omáčkou.

Co myslíte, kdo mne za to jídlo pochválil? Tchyně, žena, nebo děti?

Také si myslíte, že jsem chudák?

Reklama