bday.jpg

Foto: Profimedia

Královna Alžběta II. dnes dovršila 95 let. Narozeniny jí bohužel vyšly jen několik dní poté, co byl její milovaný manžel princ Filip uložen k odpočinku během slavnostního královského pohřbu, který se konal 17. dubna.
 
Narozeniny královny budou letos jiné, pochmurné. Bude to poprvé po více jak 73 letech, kdy je oslaví bez svého milovaného chotě, vévody z Edinburghu. Panovnice i zbytek královské rodiny aktuálně drží smutek, který podle přání Jejího Veličenstva potrvá ode dne úmrtí prince Filipa, tedy 9. dubna, celých 14 dní. Žádnou velkou slavnost ke svým půlkulatinám tedy neplánuje.

Podle magazínu People se vzdá letos královská rodina nejspíše i tradičního portrétu, který byl každý rok s lidmi sdílen během královniných narozenin. Není ani jasné, zda bude mít svou obvyklou veřejnou oslavu, která se koná vždy v červnu.

profimedia-0531128972.jpg

Foto: Profimedia

Britská panovnice po pohřbu prince Filipa zůstává na zámku Windsor, kde ji mají pravidelně navštěvovat rodinní příslušníci, aby ji během těžkého období podpořili. Podle magazínu Express šlo údajně o nápad vévodkyně z Cambridge společně s dalšími ženami z královské rodiny včetně Camilly, princezny Anny a Sophie, hraběnky z Wessexu. „Královna typicky trvala na tom, že to zvládá, ale všichni si dobře uvědomují, že nikdo není na takové chvíle připraven," říká nejmenovaný zdoj magazínu Mirror

Kate na narozeniny Jejího Veličenstva plánuje také společný videohovor, kterého se mají zúčastnit i královnina milovaná pravnoučata George, Charlotte a Louis, jemuž budou v pátek tři roky.

Předpokládá se, že se budou návštěvy odehrávat venku v areálu zámku Windsor, aby bylo zajištěno dodržování současných protikoronavirových omezení. Královna si během svého pobytu na zámku Windsor také užívá procházky se svými novými štěňaty. Rodinní příslušníci se k ní tak mohou na pochůzky po malebném areálu připojit.

Dle britského magazínu Express byla královna po sobotním pohřbu prince Filipa spatřena, jak řídí z hradu Windsor do Frogmore. Ten býval domovem Meghan a prince Harryho, když byli ještě oficiálně členy královské rodiny. Královna často cestovala na statek, aby pozdravila svého vnuka. Princ Harry dorazil zpět do Frogmore, když se vrátil do Velké Británie před pohřbem prince Filipa. Předpokládá se, že Harry v Británii zůstane ještě na narozeniny své babičky.

profimedia-0374315803.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: InStyle, Hello!, People, Express, Mirror

Reklama