Jste smolařka? Pokud ano a smůla se vám lepí na paty, existuje pomoc. Odežeňte smůlu heřmánkem! Kde se ale vaše smůla vzala? Možná ji máte jen v hlavě...

Snažíte se vyhnout všem smolným znamením. Předcházíte smůle tak, že doma nemáte žádné zrcadlo, aby se náhodou nerozbilo, a v pátek třináctého zůstanete v posteli? Chodíte po lukách a hledáte čtyřlístky? Přesto se vám smůla stále lepí na paty...

heřmánek

A tak přemýšlíte nad tím, jestli náhodou nejste prokletá. Tak silně prokletých lidí je ale opravdu málo a vyhýbání se v takovém případě zrcadlům, která prokletí odráží, je docela špatně. Předpokládejme ale, že prokletá nejste.

Co je smůla

heřmánekSmůlu můžeme vnímat jako opak štěstí. Obě tyto strany mince má v řecké mytologii na starosti bohyně Tyché, kterou Římané překřtili na Fortunu. Říká se o ní, že je vrtkavá, jedněm nosí štěstí, druhým všechno štěstí vezme.

Do smůly ale promlouvají ještě další bohyně. Bohyně odplaty Nemesis, která měří zásluhy a obdarovává lidi podle nich štěstím či neštěstím. A bohyně pomsty a kletby Erýnie, Lítice (nebo Furie, chcete-li jejich jména římská), ty pronásledují lidi, co spáchají nějakou nepravost.

Předpokládejme, že váš štít je čistý

Opravdu prokletých lidí je velmi málo. Stejně tak je velmi málo lidí, kteří mají smůlu karmickou, například danou rodem. Předpokládejme tedy, že vaše smůla je jen ve vaší hlavě. Tu rozum velí, vzít to s nadhledem. Jenže to není tak snadné, když ve svou smůlu prostě věříte.

Pomoci mohou pověry, které nosí štěstí. Hledání čtyřlístků, klepání na dřevo... Jenže tyhle pověry mohou mít paradoxně i opačný efekt – je-li to v hlavě, začnete dumat nad tím, jestli máte čtyřlístků dost a zda jste zaklepala na dřevo dost silně, zda jste si neměla kominíkovy saze rozetřít po čele, ne jen máznout na prst, a já nevím co ještě. Mnohem lepší je, vyhnout se podobným pověrám.

Pomůžou vám bylinky

Sáhněte raději pro něco, co opravdu pomáhá. Poohlédněte se po několika bylinkách, které vám přinesou harmonii.

  • Třezalka a meduňka. I moderní psychologové vám doporučí třezalku jako přírodní antidepresivum. Pití třezalkového čaje (podle správného dávkování) báječně zklidní vaši mysl a budete hned na svět pohlížet lépe. I mně ji psycholožka doporučila, když jsem měl smutnou a zabrala báječně. Před spaním také můžete pít meduňku.
  • Heřmánek a levandule. Heřmánek je snad nejpopulárnější léčivka, jako dnes používáme. Už jen její léčivé schopnosti při nachlazení prozrazují, že je v ní skryto hodně dobrého. Vůně heřmánkových květů harmonizuje prostředí a zpříjemňuje pobyt v místnostech. Natrhejte si proto heřmánek do váziček a nechte jím provonět byt. Podobně poslouží i levandule, která chrání v přírodě ostatní rostliny před škůdci.

Kam dál?