Vzácný a složitý text čarovné knihy byl po staletích přeložen do češtiny a lze jej zakoupit! Kniha je plná formulí a tajných zaklínadel. Evokačních a invokačních rituálů i alchymistických příuček. Ovšem pozor, není na hraní!

Jablonecko. Nedaleko Krásné, na druhé straně Černé studnice, leží Smržovka.

A právě tady byl počátkem 20. století v bývalém Lučním mlýně nalezen jeden z nejdokonalejších opisů čarodějné knihy. Někteří dílo připisují samotnému Faustovi. Knihu zde objevil řídící učitel Meissner.

l

Celý špatně čitelný rukopis pečlivě opsal. Obsah knihy později konzultoval s jakýmsi panem Eckhardtem, celním ředitelem. A ten byl nadšen.

Zjistil totiž, že onen smržovský rukopis obsahuje na rozdíl od jiných tajných čarodějných knih i takzvaný „Klíč“. Pan Meissner pak se souhlasem mlynáře uložil dílo do jabloneckého archivu, kde leželo bez zájmu skoro padesát let.

Nyní je ale složitý text čarovné knihy po staletích přeložen do češtiny a lze jej zakoupit! Kniha je plná formulí a tajných zaklínadel. Evokačních a invokačních rituálů i alchymistických příruček.

Její vydání a překlad však provázelo mnoho pochybností, zda vůbec dílo uvést na veřejnost.

V některých částech knihy se totiž přímo upozorňuje na vážná nebezpečí v případě zneužití nebo neopatrného užití. Některé pasáže přímo hrozí i smrtí. Proto dilema - vydat, či nevydat? A když vydat, tak pro koho? Ti, kdo aktivně pracují s magií, a mám na mysli takové lidi, pro které není magie jen póza, by vytištění knihy přivítali. Rovněž ale také vědí, že s opravdovou magií není žádná sranda.

V knize se mimo jiné rovněž říká, že nesmí být předána druhé osobě. To se nedodrželo.

Luční mlýn totiž v r. 1947 do základů vyhořel...

Kniha ale vyšla.

Kniha „Doktor Johann Faustens Miracul-, Kunst- und Wunder Buch“, jejíž rukopis zkráceně nazývaný Smržovský žaltář  je dnes deponován ve Státním okresním archivu v Jablonci nad Nisou, patří k nejvzácnějším exemplářům zdejší knihovny.

jLze si ji koupit pod názvem „Johanna Fausta kniha mirákulí, uměn a divů neboli Trojnásobné pekelné zaříkání“. Stojí necelých 400 korun. Měla by být stále k dostání například v knihkupectví „Hledající“.

Dejte ale skutečně pozor!

Již v anotaci se dočtete, že je to ...„kniha, ke které je zajisté vhodné přistupovat s jistou obezřetností...“

Vždy na levé stránce v této knize je přefotografován obraz původní knihy a na stránce vpravo je český překlad.

Spíše než za praktickou pomůcku pokládám osobně tuto vzácnou knihu za jakýsi šperk v knihovně čarodějky.

Celý dnešní den si spolu povídáme na téma magie a kouzla, která jste vyzkoušeli, nebo se chystáte provést. Případně dnes v rámci tématu dne, můžete napsat i dotaz, týkající se všeho kolem něj, na redakce@zena-in.cz.

Povídáme si o magii, rituálech a kouzlech. Ale i o etických pravidlech, které magie rozhodně má.

Těším se na vaše příspěvky a přeji vám krásný den!

Reklama