Dobrý den!
Nebojte se, nezvu vás na dostaveníčko s lehkou ženou. Smržická šlapka je totiž název v pořadí již osmého ročníku oblíbené cykloturistické akce, kterou pořádá Klub českých turistů. Start je už tradičně na hřišti smržické sokolovny. Mezi sedmou a osmou hodinou ranní mohou odstartovat ti, kdo se přihlásí na nejdelší silniční trasu 150 km, vedoucí až do Hostýnských vrchů, a nejdelší trasu pro horská kola 68 km, jejíž účastníci projedou křížem krážem lesy mezi Velkým Kosířem (nazývaným humorně "Hanácký Mont Blanc"), Stražiskem a Budětskem. Mezi osmou a desátou hodinou budou potom startovat ostatní. Pro silničáře jsou ještě připraveny trasy 45, 64 a 111 km. Ten, kdo raději jezdí terénem, může zvolit mezi trasou 21 a 28 km. Na startu dostane každý účastník rozpis a plánek trasy a startovní kartu na razítka průjezdu kontrolami. Jedno z kontrolních stanovišť bude u myslivecké chaty nad Pěnčínem. Myslivecká společnost Hubert zde pořádá soutěž v loveckém dvojboji a cykloturisté se zde mohou nejen občerstvit, ale též ochutnat některou ze zvěřinových specialit. Občerstvení pro účastníky Smržické šlapky bude připraveno také po dojezdu do cíle a každý, kdo úspěšně absolvuje zvolenou trasu, dostane krásný barevný diplom.

Snad jen pro upřesnění: Smržice  http://www.smrzice.cz/ leží v samém srdci Moravy, asi pět kilometrů od Prostějova. http://www.mapy.cz/searchScreen?query=Smr%C5%BEice#centerX=139266048@centerY=133934080@typ=base@zoom=10@vizType=none@vizIds=none

 

Chtěla bych pozvat všechny ženy-in na cykloturistickou akci  pořádanou Klubem českých turistů. Doufám, že se počasí umoudří a přijedete si zasportovat i vy z redakce.

Na shledanou se těší Karafiátová Marie


Milá Marie,
děkujeme za pozvání.
Věřím, že mnohé ženy-in zaujme a že se k vám připojí. Nebudu mluvit za ostatní členy redakce, ale já se bez mučení přiznám, že jsem lenoch, a představa cesty do Prostějova a pak dupání desítek kilometrů do pedálů mě nadšením nenaplňuje.
Ale obdivuji všechny, kdo to podstoupí.
Šťastnou cestu.
 

Reklama