Pokud máte rády herce Richarda Gereho, neměly byste si nechat ujít nový americký film Smrtelné lži, ve kterém hraje hlavní roli. Z celého filmu si však možná odnesete jen ten pohled na stále dobře vypadajícího šedesátníka.

Včera proběhla v kině MAT na Karlově náměstí novinářská projekce filmu Smrtelné lži, která se chystá premiérově do kin 4. dubna. Byli jsme u toho.

Smrtelné lži režiséra Nicholase Jareckiho se odehrávají v prostředí vysokých financí a byznysu. Podtitul filmu by mohl znít: moc je silnější než alibi, anebo také: v Americe je možné všechno.

Stálý „hezounek“ Richard Gere ve filmu ztělesňuje úspěšného, sebevědomého podnikatele a finančního magnáta Roberta Millera, kterému se daří v rodině i v podnikání. Nic není však tak růžové, jak na první pohled vypadá. I on, jako mnohý úspěšný muž v jeho letech, vede dvojí život.

gere

Richard Gere alias Robert Miller, sebevědomý finanční magnát

Na jedné straně se jeví jako milující otec a manžel, na druhé straně je jeho podnikání založeno na rozsáhlých podvodech, a do toho ještě udržuje intimní vztah s mladou milenkou (Laetitia Casta).  

Millerovu manželku hraje skvělá herečka Susan Sarandon, která jeho vztah, jak jinak, chápe a toleruje. Ve filmu se však moc neobjevuje. Ústřední roli hraje její manžel, jejich dcera, která přijde na otcovy rozsáhlé podvody, milenka a pak také velký osudový zvrat, který se stane jedné noci…

suzan

S milující manželkou / Susan Sarandon

Jaký, to už neprozradíme. S prostředím stomilionových transakcí, podvodů a jedné nevyřešené události se už seznamte samy.

vys

Tim Roth v roli vyšetřovatele

A jestli vás film nenadchne, nebo se budete chvilkami ztrácet ve finančních machinacích, nic si z toho nedělejte, Richard Gere to svým hereckým výkonem a pohledem raněné laně napraví. :)

plakat

Richard Gere byl za výkon v tomto filmu nominován na Zlatý Glóbus.

Smrtelné lži (2013)

Recenze z nově uváděných premiérových filmů vám budeme přinášet častěji. Ať už budou vaše názory souhlasné, nebo protikladné, těšíme se na společné diskuze.

poskytnuté fotografie: ArtsMarketing.CZ

Reklama