Pro inspiraci další „zaručeně pravá" událost: (převzato z knížky Černá sanitka a jiné děsivé příběhy)

Jeden můj kamarád mi asi před čtyřmi lety vyprávěl tuhle poměrně drsnou historku. Jeho známej se ženou si v jednom velkém nákupním centru se zahradnickými potřebami, myslím že v Baumaxu, koupili větší exotický strom v květináči, banánovník. Postavili ho v bytě do kouta.

Moc se jim líbil, jenom jim bylo divný, že vždycky, když ho zalévali, ozývalo se z něj takový divný pískání. Manžel to ale vysvětloval vzduchovou kapsou v hlíně v květináči, do které když vniká voda při zalévání, tak vydává takový divný zvuky. Zalévali banánovník dál, ale po čase se jim zdálo, že se to pískání pomalu zesiluje.

Tak zavolali přímo do nákupního centra, jestli jim něco neporaděj. Když to vysvětlovali někomu na poradenský lince obchodu, tak tomu člověku najednou zvážněl hlas a důrazně řekl: „Okamžitě všeho nechte, opusťte svůj byt a dejte zvenčí před domovní dveře ručník! Počkejte venku na ulici, jsme okamžitě u vás!"

Oni byli zmatení, ale udělali všechno podle instrukcí, vyběhli z bytu, před dveře dali ručník a čekali venku na chodníku. Za chvilku přijela dodávka a v ní chlápci v igelitových pláštěnkách a s maskama - deratizační komando. Vběhli do bytu, za chvíli vyběhli a něco nesli v hermeticky uzavřeným kufříku. Známý se ptal, co to jako má znamenat.

Mluvčí obchodního řetězce jim vysvětlil, že se moc omlouvá za způsob varování, ale že byli s manželkou ve velkém ohrožení života. Tento případ se přes všechna bezpečnostní opatření stal firmě už několikrát, a oni přesně vědí, co mají v takových případech dělat. Už se prý několikrát stalo, že z tropů přicestovala s banánovníkem na kořenech nakladená vajíčka smrtelně jedovatých štírů. Jejich banánovník byl zrovna tenhle případ, a když banánovník zalévali, malí štíři, kteří se postupně z vajíček líhli, vydávali to podivné pískání.

Tak co myslíte - stalo se, nestalo? 

Reklama