Fotku té věci nemám. Ani nevím, co to jako mělo připomínat, když je to teda suvenýr, ale máti tomu říká Smrková žena a zašila to kamsi na půdu, protože je to od tetičky a od strejčka a jistě to bylo drahé, takže to nelze vyhodit.
Nicméně, dotyčný objekt je zpodobení nahé černošky velmi bujných tvarů, se všemi anatomickými detaily. A tato nese na hlavě košík. Je to vysoké asi metr dvacet a není to ani z pořádného těžkého dřeva, takže, jak se vyjádřila matka, nedá se to používat ani jako zarážka do dveří. A dostal to otec od strejčka a od tety, ať už byli kdekoli. Koukal na to, nevěřil, jestli sní nebo sní jinak, ale pak zjistil, že je to bohužel realita.

Tehdy jsme suvenýry zrušili. Kdo chce sušené bobule mzungovníku, krabici čokolád s nápisem Pozdrav z Faerských ostrovů nebo sobí paroh, musí pěkně požádat toho, kdo jede daným směrem, žádné namátkové tahání zgarbů do našeho útulného domečku, který je útulný právě kvůli tomuto pravidlu.
Jinak... matka má plyšového losa ze Švédska, plyšovou ovci ze Skotska, plyšového klokana z Protinoží a model Ferrari Testarossa z Itálie.
Otec má model Ferrari Dino z Itálie, bumerang taktéž z Protinoží, kus růžové žuly ze Seychel a sedmačtyřicet stehů na koleni z Třebíče.
Já mám těžítko, ve kterém sněží na Lukku (z Lukky), hrnek se vzpínajícím se kůněm, když byl tatínek v Itálii, flašku archivního chlastu, když byla maminka ve Skotsku a jiných sedmačtyřicet stehů, když jsem byla sama doma, zatímco rodiče blomcali po Austrálii a spadlo na mě zrcadlo.

Jsme taková praktická rodina.

Gentiana


No, ještě že máte půdu. Co máme dělat my z paneláku? ;-)
Díky za příspěvek!