Zdravím,

tento víkend u nás počasí  focení  zrovna nepřálo. Mám k dispozici jen pár metrů zahrádky - a miluju kytičky všeho druhu. Každý rok hýčkám truhlíky a nádoby všeho druhu . Nákup velkého květináče, když narazím na zlevněné, je prostě nutností :-) a zkouším každý rok nové krásné rostliny. Po dlouhatánské zimě jsem se potěšila se sněženkami, bledulkami, krokusy a dalšími jarními cibulovinami.

xc

Vylezly první tulipány, čemeřice, petrklíče, narcisy...Ale to není nic zvláštního.

Mým "mazlíčkem" se stala smrdutka - stapelia. Na bývalém pracovišti ji na okno odložila kolegyně. Málokdy ji vůbec zalila, rostlina velmi živořila ale přeci jenom se objevila nápadná poupata a posléze květ. No - jak jméno napovídá - v kanceláři to měla těžké. Aby přilákala opylovače - mouchy masařky - vydává vůni hnijícího masa.

as

vb

Nikdo ji za ten exotický květ nepochválil. Ba naopak - kolega jí nůžkama odstříhal veškerá poupátka...A nakonec ji hodili do koše celou. Z koše jsem si ji vyndala a mám ji doma už několik let. Je stále  mohutnější a krásnější. Léto tráví na terase, kde ji za květy nikdo nenadává, naopak - velmi ji chválíme a obdivujeme. Dělá mi velkou radost ! tomáš

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Květ smrdutky vypadá zlověstně, něco podobného má určitě málokdo. Simona

A co vy, milé čtenářky? Jaké jsou vaše pěstitelské úspěchy? Pište, posílejte obrázky na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama