Dobrý den,
co napsat o mých bývalých šéfech? Nemůžu napsat nic hezkého, protože jsem to nezažila.
 
Když jsem vyšla ze školy, začala jsem dělat jako průvodčí u ČD, byla jsem tam necelé tři měsíce. Po dvou měsících v zácviku si mě zavolala šéfka do kanceláře, a že druhý den prý pojedu na zkoušky. Vyvalila jsem oči a řekla jí, že se ještě necítím být připravená, na to dělat zkoušky, a že je to moc brzo. Marně jsem se snažila. Druhý den ráno jsem tedy jela. Nejdřív psychotesty - ty dopadly výborně, ale pak přišly na řadu zkouška z přepravy a z dopravy. Když už bylo hotovo, tak jsem čekala asi hodinu na výsledky, kdy mi bylo řečeno, že jsem je neudělala. No tak trochu jsem s tím počítala, takže to nebyl žádný šok.
 
Šok přišel po příjezdu na naše nádraží. Paní šéfová si mě hned nechala zavolat a začala na mě ječet, že jí volali zkoušející, že jsem nejevila vůbec žádný zájem. Což nebyla pravda. No a bylo mi řečeno, že si mám jít druhý den pro papíry, že mám padáka. To mě docela zarazilo, protože když někdo napoprvé neudělá zkoušky, tak má ještě další dvě možnosti. Jedna má teď už bývalá kolegyně měla ty možnosti 3. Prostě a jednoduše jak jsem se později dozvěděla, tam potřebovala dostat dítě svého známého. No ale na jednu stranu jsem ráda, že mě vyhodili. Dělat průvodčí není žádný med a je to nebezpečné.
 
Můj další šéf byl zase pro změnu smradlavé, úchylné, tlusté prase, které se mi snažilo dostat pod sukni, a když jsem mu dala jasně najevo, že nemám zájem, tak si na mě začal vymýšlet práci, kterou jsem neměla v popisu práce - např. nosit těžké bedny s jídlem po schodech do třetího patra. Takže jsem ho poslala někam, napsala výpověď a šla jsem.
 
No, teď mám po roce novou práci. Neberu tady sice nějaké závratné sumy, ale jsem spokojená. Mám to do práce pět minut cesty, šéf je hodný a nebuzeruje mě a nevymýšlí si na mě ptákoviny. Co víc bych si mohla přát.
Takže přeji všem, kdo mají šéfa nebo šéfovou hnusáka, aby našli lepší práci a nemuseli se nervovat.
 
S pozdravem Ivana
 
----------------------
 
Milá Ivano, i Tobě díky za vyprávění. S některými šéfy je skutečně potíž......
Krásný den všem
Reklama