Pro mě a většinu mých kamarádek bylo nejhorším okamžikem z celého oběda vzít do ruky smradlavý oslizlý umělohmotný tác, na který jsme si pak měly naložit jídlo. Bylo to fakt nechutný, když jsem viděly, jak vyběhla pomocná kuchařka a mokrým hadrem (kterým předtím pomalu vytírala chodbu), začala přejíždět
asi 100 táců pro další příchozí strávníky.

Už to samotné mě nakoplo a jídlo už jsem přes ten smrádek ani necítíla. Taky mi vadilo, že se v naší jídelně
na základce snad nikdy nevětralo, takže když jsme tam vkročily, byla tam směs různých pachů z jídla, vlhka z vaření a  různých jiných nepopsatelných "vůní", které za sebou trousili učitelé a učitelky "navoněné" různými levnými kolínskými.

Prostě jídlo už ani nešlo vnímat, natož cítit. Co jsem měla celkem ráda, byla rajská omáčka a francouzské brambory, pečené kuře bylo jednou za rok, takže to jsem vždycky škemrala na mamce.
Nesnášela jsem hnusné brambory k čemukoliv (převařené, nedovařené, s černými nevykrojenými kousky) a fazolky na smetaně. Fakt hnus.

Brambory si dnes naštěstí vařím na několik způsobů a fakt je miluju já, i má dcera.

P.S.: Dceři je 15 let, chodí do 9. třídy a dopracovala to tak, že už 3 roky odmítá do jídelny chodit. Já jí podle svých vlastních zkušeností nenutím, jednou jsem se šla do jejich "výdejny" najíst a bylo to fakt hnusný. Jídlo jim vozí ve várnicích z centrální vývařovny. Polévka je horká a smrdí, jako by v ní vařili ponožky. Druhé jídlo rozblemcané, žádné přílohy, a ke všemu ještě často oproti polévce studené. Nechápu, jak se tam někdo může najíst.

Všem rodičům radím, než budete děti nutit chodit do jídelny, vezměte si jednou jejich lístek a zkuste se tam jít najíst. Pak rozhodněte!!!

Vaše Helip


Páchnoucí vlhké tácy, to bylo taky něco :-). Větrání se také moc nenosilo, ale ty levné kolínské bych učitelkám odpustila, co používaly naše maminky?
Jen mne překvapuje, že stav z předešlých dob trvá, když má Vaše dcera podobné zkušenosti.


A jak vy vzpomínáte na tácy? Byly suché, vyleštěné, čisťounké, nebo pravý opak?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zanechala na vás školní kuchyně nějaké následky ?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Víte, co to bylo UHO?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz


Reklama