Udělat z nouze ctnost jde i v kuchyni. jak si s nepovedenou omáčkou poradili na dětském táboře se dočtete v příspěvky ud čtenářky s nickem Pajda, za který děkujeme

Tenhle příběh vykládal syn, když se vrátil z výletu, ale vzhledem k tomu, že kuchařku dobře znám, tak vím., že tenhle "recept" je pravdivý... V oddíle, se kterým syn jezdil, si vařili sami - tady ve školní pidikuchyni, která měla sporák s plynovou bombou. A to byl kámen úrazu.

Na oběd měla být polévka s nudleni a koprová omáška s vajíčky a bramborami. Brambory byly uvařené, vajíčka už se loupala, omáčka taky vypadala, že vyjde, ale ty nudle se ne a ne dovařit. Děcka už měla hlad a oheň pomalu, ale jistě hasnul. Co s tím?

Když už bylo jasné, že nudle budou sice jedlé, ale neuvěřitelně rozblemcané, vymyslela kuchařka "fintu". Vzala potravinářskou barvu, ve které se barvila vajíčka, obarvila polívku namodro, přidala plátky z vajíček a "Děckááá, máme šmoulí polívku i s čepičkama!!!!!"

Snědlo se tehdy všechno...

Pajda

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Já vám nevím, ale do modré polévky bych se asi s chutí nepustila. Trochu mi to připomnělo kuchtění Bridget Jonesové.

Co říkáte na barevné jídlo? Jste v tom konzervativní? Nebo vás přejde chuť, když vidíte fialové brambory, fialovou brokolici nebo třeba květák?

Napište nám o nějakém zážitku s jídlem. Co máte nejraději, co vám vůbec nechutná. Jste spíš masožrout nebo býložravec?

redakce@zena-in.cz

Reklama