smoothie

Také jste propadli smoothie mánie? Každý mixuje, kombinuje, vylepšuje a pochutnává si na zdravých, hustých ovocných i zeleninových koktejlech. Poradíme vám některé vyzkoušené kombinace, abyste mohli udělat něco pro své zdraví.

Smoothie frčelo už vloni a jeho obliba stále pokračuje, dokonce roste. Hustý nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny si získává své příznivce, a pokud jste ještě neochutnali, určitě vyzkoušejte. Objevíte své oblíbené kombinace. Zjistíte třeba, že zkombinovat ovoce a zeleninu není nemožné a že špenátové listy skvěle doplní třeba mandarinku.

Kromě ovoce a zeleniny můžete přidat do smoothie různé „zlepšováky“, jako jsou chia semínka, vločky, oříšky, proteinové prášky, zdravá sladidla, sušené plody, kakao nebo karobový prášek, mladý ječmen... Vytvoříte tak jedinečnou kombinace vitamínů, vlákniny s mnoha prospěšnými účinky na vaše zdraví. Jenže to není všechno. Nejlepší je, že smoothie skvěle chutná. Začnete mixovat a za chvíli se bez něj neobejdete.

Smoothie může být různě husté. Závisí to na potravinách, které použijete a na tom, jestli smoothie ještě zředíte nějakou tekutinou. Doporučujeme vodu, džus, jogurt, kefír, nejrůznější ořechová „mléka“...

Perfektní je přidat do smoothie psyllium - rozpustnou vlákninu. Nejen, že tím prospějete svému zdraví, ale také se více zasytíte. Ovoce i zeleninu můžete použít čerstvé nebo mražené. Díky tomu mraženému získáte nápoj, který vám bude připomínat zmrzlinu.

Nevíte co s čím kombinovat? Máme pro vás pár tipů. Doplňte ještě tekutou složkou (chcete-li smoothie řidší) a nějakou „dobrotou“, jako jsou chia semínka.

Vyzkoušené smoothie kombinace

  • jahoda + borůvka + banán + jablko + chia semínka
  • mango + hruška + banán
  • jablko + ananas + kiwi + limetková šťáva
  • banán + mandarinka + jablko + špenát + chia semínka
  • maliny + banán + ovesné vločky
  • banán + kokos + karob
  • mrkev + pomeranč + zázvor + citron
  • banán + jablko + skořice + karob

smoothie s borůvkami

Za krásné fotky děkuji smoothie posedlé Lence Karasové :-)

Čtěte také:

Reklama