Některému jídlu se dokonce říká, že je Instagram friendly, tedy na míru šité pro sociální sítě. Takové pokrmy z čerstvých surovin by měly být správně naaranžované na talíři (plating) a následně vyfoceny tak, aby sklidily co největší úspěch. Až poté je můžete konzumovat. Tak dnes o jídle přemýšlí většina evropanů, ať se vám to líbí nebo ne. 

V případě smoothie bowls ani nemusíte umět vařit. Pokud tedy chcete začít s amatérským focením jídla, začněte u nich. Inspirujte se třeba naší smoothie bowl, která trochu vypadá, jako by ji měly posnídat mořské panny.

Budete potřebovat:

  • 7 větších jahod
  • hrst borůvek
  • 3 banány
  • bílý jogurt řeckého typu
  • balíček BeBe sušenek
  • jakékoliv zdobení

obrazek.png


V mixéru nejprve rozmixujte jeden a půl banánu s jahodami a jogurtem. Směs přelijte do misky, mixér vymyjte a dále mixujte zbytek banánu s borůvkami a jogurtem. Vzniklé pyré můžete ještě dosladit třeba agávovým sirupem. Dejte obě směsi na chvíli do mrazáku. Po chvilce misky s banánovými smoothies vyndejte a lijte je najednou (každou z jedné strany) do talíře. Tak vznikne symetrický předěl.


Misku dozdobte nakrájenými plátky banánu a jahod. Také přidejte ještě trochu borůvek a na závěr zapíchněte do „kaše“ sušenky tak, aby vypadaly jako z moře vykukující ocas mořské panny. Je jen na vás, zdali budete chtít talíř ještě dozdobit. My jsme ho posypaly dortovým zdobením a lístečky máty.


Potom už si stačí najít hezký podklad na místě s dostatkem světla (třeba na balkóně), smoothie bowl na něj položit a z výšky zmáčknout spoušť! Palce nahoru a srdíčka garantujeme.

5d0b59aaea9d7obrazek.png

Zdroj fotografií: Karolína Waberová

Čtěte také:

Reklama