makeupVšechny chceme být krásné, to dá rozum. O dovolené možná o to víc. Ale jak jdou dohromady líčidla s horkým počasím, sportem, koupáním a opalováním? Nic moc, že?

Na co make-up, když stejně steče s potem, co s řasenkou, která se rozpije do nevzhledných monoklů, a co se rtěnkou, kterou sníme s prvním kopečkem zmrzliny? A to nemusíme vynaložit téměř žádnou námahu. Stačí se procházet po památkách.

A co teprve, když se vrhneme na celoročně zanedbávaný sport? Usedáme na horská kola, funíme na tenisových kurtech, lopotíme se na kolečkových bruslích nebo provozujeme jogging. O ponoru do slaných, sladkých či chlorovaných vod ani nemluvě.

makeupPřiznejme si, že všechny tyto činnosti si s make-upem a šminkami moc nerozumí. Nejlepší by bylo dát obličeji dovolenou a nemalovat se vůbec. Jenomže známe svou ženskou ješitnost. „Bez řasenky nemám oči, bez rtěnky nebo lesku mám suché rty a nahá pleť je samý flíček nebo piha!“   

Jak se k líčení o dovolené stavíte vy? Patříte k ženám, které se bez (byť jednoduchého) make-upu neobejdou ani na chalupě? Nebo si s úlevou vychutnáváte chvíle, kdy se nemusíte líčit?

Udělala jsem si malý soukromý průzkum mezi svými kamarádkami a vyšlo mi, že většina z nich se v létě o dovolené nelíčí vůbec, protože tak musí činit celý rok. Maximálně lesk a tužka na oči, shodovaly se téměř všechny. A proč patlat ještě nějaké barvičky na krásný odstín pleti, který nám vykouzlilo slunce?

makeupNo jo, to je pravda. Já nevím, jak vy, ale mám zkušenost, že když jsem opálená a namaluji se, vypadám jako indiánská babička na válečné stezce.

 Ale když už se bez malovánek neobejdete, myslete na staré dobré heslo „Méně je více“. V létě platí víc než kdy jindy.

Běžnou řasenku vyměňte za voděodolnou nebo si oči zdůrazněte jen tužkou. Vyhněte se tmavým rtěnkám, používejte spíš tónovaný lesk, místo make-upu (podkladové báze) zkuste jen korektor a odstín pleti osvěžte bronzerem. Uvidíte, že pro zdůraznění vaší krásy to bude úplně stačit a navíc nebudete vypadat zmalovaně.

Jak jste na tom s líčením v létě a o dovolené vy? Nedáte bez svého kosmetického kufříku ani ránu, nebo ho ráda zavřete a na chvíli na něj necháte padat prach? (řečeno obrazně, pochopitelně)

Reklama