V pochmurných únorových dnech vám, milé ženy-in, nabízím příjemné rozptýlení.

Pardubické divadelní scény patří již počtvrté komediím, smíchu a legraci. Ve městě perníku totiž probíhá GRAND Festival smíchu.

Vyjádření k festivalu nám poskytl tiskový mluvčí divadla Radek Smetana:

 „Myšlenka uspořádat festival komedií se ukázala být nejen originální, ale i opodstatněnou. Východočeské divadlo Pardubice tím dalo prostor žánru, který se na jiných festivalech objeví spíše nedopatřením. Už první ročník festivalu obhájil svou existenci, a to jak obrovským ohlasem diváků i odborné veřejnosti, tak i intenzivním zájmem médií. S každým dalším ročníkem také roste zájem divadel o účast na festivalu."

Letošní ročník se koná ve dnech 9. – 15. února 2004. Festival bude opět soutěžní, odborná porota, sestavená z předních divadelních odborníků, ocení nejlepší komedii roku 2003 a vyhlásí nejlepší ženský a mužský herecký výkon festivalu. Diváci udělí svým hlasováním cenu Komedie diváků. Nadále spolupracujeme i se studenty vysokých odborných škol.

Oproti předchozím ročníkům, kdy byl festival určen pouze regionálním divadlům, se dramaturgie rozhodla otevřít festival všem repertoárovým divadlům se stálým hereckým souborem z celé České republiky – zahrnuje tedy i komedie z tradičních divadelních center z Prahy, Brna a Ostravy.

Soutěžit o titul Komedie roku 2003 bude šest komedií, v doprovodném programu diváci uvidí 18 dalších představení.

Výsledky festivalu se vyhlásí na závěrečném Galavečeru smíchu ve foyer divadla. Galavečer smíchu v režii Petra Novotného bude natáčen Českou televizí.

Program festivalu objevíte na stránkách Východočeského divadla, které se těší na Vaši návštěvu.  

   
Reklama