Pokud se o případ překračované rychlosti a nedodržování pravidel silničního provozu našimi politiky budete zajímat, dočtete se v médiích zhruba několik následujících faktů.

Redaktoři Mf Dnes si na služební automobily posvítili a zjistili, že naši politici v čele s ministrem vnitra Stanislavem Grossem se naším hlavním městem přemísťují příliš rychle a na předpisy pranic nedbají. Většina z nich si nezapne ani maják, to aby nás kolemjdoucí či jedoucí upozornili, že spěchají na zasedání vlády. 
Ze startu tentokrát vyrazili opět pozdě, spěchat tedy bylo nutné.
Po cestě si naši politici procházejí dokumenty, a nesledují tudíž jízdu a chování svého řidiče. Tak tedy nejsou za jízdu zodpovědní a podle všech zákonů na takovou jízdu mají stejně právo. V cíli jsou včas, tak co...

Tak nic. Zase nic, nikdo nebude potrestán, kauza utichne a my ostrouháme. Budeme si muset počkat, až někdo z politiků svým autem někoho zraní. Ale známe to, u nás se politici hrdě drží na svých postech, demise je pro ně prakticky neznámý výraz, a tak se obhájí a podrandí, nejen na silnicích, dál.  
Nemohu (a zřejmě ani vy) s tím nic dělat.
Jakmile uvidím rychle jedoucí limuzínu, zvýším svou pozornost a budu doufat, že ministří příliš nespěchají.
Domnívám se ale, že celá věc může mít ještě jeden dopad.

Zřejmě se totiž už nadobro budeme muset smířit se způsobem řízení automobilů v naší republice. Budeme dále snášet poznámky turistů ohledně nedostatku tolerance a ohleduplnosti na českých silnicích.
Budeme si muset zvyknout, že při jízdě často potkáme spoustu neomalenců. Mám na mysli ty, kteří často nesmyslně a příliš rychle přeskakují z pruhu do pruhu, bez blinkru a bez důvodu. (Kolikrát si říkám, kde že je příčina flegmatičnosti našich policistů k těmto zbohatlým závodníkům.)

Tato politická aférka situaci rozhodně nezlepší, jelikož teď si kdekdo může  myslet, že jezdit tímto způsobem je dovoleno. Politici mohou a policisté nikomu nebrání.
Bude se tedy dále a donekonečna nebezpečně (s trochou nezbytné "frajeřiny") předjíždět, třeba na dvojitých čarách?
A není tedy jízda Stanislava Grosse, který je jako ministr vnitra za dopravu zodpovědný, velmi špatným vzorem? A není jeho chování nebezpečné pro všechny z nás, a třeba i pro naše děti?
Přeháním? Přečtěte si následující -

Na celé trase z barrandovského sídliště k budově Úřadu vlády na Klárově se podle tiskového oddělení pražské dopravní policie smí jet nejvýš padesátkou. Hned na začátku ulice, kterou děti ze sídliště přecházejí cestou do školy, ministrovo auto svištělo osmdesátkou.
"Takhle jet kolem školy může jedině blázen. Dal bych mu nejvyšší možnou pokutu," komentoval přestupek, aniž by tušil, kdo se ho dopustil, Josef Daniška z ředitelství dopravní policie.
(Zdroj iDnes) 

Po takto obhájených chybách našich politiků jsem vždy hodně rozladěná.
Člověk si totiž znovu a znovu uvědomuje, jak je malý a bezmocný.

Neměly by být osoby, které si myslí, že jsou schopné vést stát, reprezentovat a rozhodovat za nás, naším vzorem?
Bohužel to, tentokrát ohledně bezpečnosti nás všech, opět nepředvedli... 

 

 

                                               
Reklama