Nevím, jak Vy, ale já staré filmy miluju.

Když jsem byla ještě malým špuntem, tak jsem vždycky ráno v neděli čekala, až zazní znělka z gramofonu, u něhož seděl flekatý pejsek - možná si i Vy pamatujete tenhle starý televizní "šot".

Ovšem králem mezi filmy je podle mne "Eva tropí hlouposti". Člověk se pěkně odreaguje, když vidí na obrazovce krásnou krajinu, milé lidi, humornou zápletku a Oldřicha Nového. Pakliže si k tomu uvařím kávičku s mlékem a cukrem nebo čaj s medem, nemá u mne nějaký stres či deprese vůbec šanci!
Pan Oldřich Nový mne v tomhle filmu dokáže skvěle pobavit.
Už jsem se párkrát přistihla (tedy lépe řečeno přistihla mne celá rodina), jak koukám na obrazovku s trochu přitroublým úsměvem. Dokonce jednou zavolal manžel mou matku i otce a děti, aby se šli podívat, jak vypadá přiblble smějící se tuleň. Ne, že by mne tato lichotka nějak nadchla, ale co nadělám. Přítomné jsem vyhnala z pokoje a zasněně jsem se opět přenesla do starých časů, kde muži ženám zvedají galantně rukavičku a ženy s cudně klopícími zraky o nich píší veršíky do květovaných zápisníčků....
Tak si také zkuste podobnou relaxaci. Věřím, že Vám udělá dobře na dušičce!
Angel 79

Milá redakce,
po přečtení dnešního  dnešního tématu, což je ,,Filmový čtvrtek,, se mi vybavil film ,,Vzpomínky na Afriku,, s Meryl Streepovou  a Robertem Redfordem. Přestože tento nasládlý žánr filmů moc nemusím, vzpomínám si, jak mne doslova  děj filmu přikurtoval do křesla. Nevnímala jsem nic po celou dobu filmu. Pocit z filmu si dodnes pamatuji, byl to neopakovatelný zážitek. Nádherná hudba, krásně zachycená příroda kameramanem. Viděla jsem od té doby mnoho fantastických filmů, ale ,,Vzpomínka na Afriku,, byl film,který jsem hluboce procítila. V době, kdy se film na plátnech začal promítat, jsem zrovna pobývala v jedné rozvojové zemi Afriky a možná proto jsem se do filmu dovedla tak vcítit a prožívat s jeho hrdinkou její africký příběh.

Přeji hezký filmový čtvrtek.
 
Evalota :-)
 
Ahoj všichni,
musím se přidat k tomuto tématu, protože filmy jsou moje velká vášeň. Neumím říct, která filmová éra je mému srdci nejbližší, protože kladně nabít mě dokáže jakýkoli kvalitní film.
Jelikož jsem staromil, ráda se nechám unést třicátými až padesátými léty, ať už v USA nebo u nás. Současnost ale také mnohdy stojí za to. Skvělých filmů je prostě velikánská spousta a člověk má stále z čeho vybírat. Také je spousta talentovaných herců, jejichž umění velice obdivuji.  Původně jsem chtěla jmenovat alespoň některé, ale je jich tolik, že bych určitě na někoho zapomněla a pak by mi to bylo líto.
Jedna herečka je ale přese všechno má nejmilejší. Je to krásná a křehká Audrey Hepburn. Je mi blízká nejen proto, že byla opravdu vynikající herečkou, ale také mě dojímá její život, který nebyl vždy jen procházkou růžovým sadem. Za války pomáhala statečně v odboji a v době své největší slávy se angažovala v organizaci Unicef. Nikdy ji nenechalo chladnou cizí neštěstí, a tak se snažila pomáhat nemocným a osiřelým dětem. K tomu všemu si stále zachovávala ohromující eleganci a noblesu. Kdykoli si můžu pustit Prázdniny v Římě, My fair lady nebo kterýkoli její film a vždy při tom zapomenu na starosti všedního dne a nechám se unést do světa romantického snění. Derou se mi slzy do očí vždy, když si vzpomenu, že zemřela relativně mladá a na tak zákeřnou chorobu.
Osud si holt nevybírá. Tak už dost vzpomínání, jdu si pustit Snídani u Tiffanyho.

Kekka
Reklama