father

Muži se už dávno neofrňují nad pomocí s výchovou dětí. Naopak se do ní rádi zapojují a často jim nedělá problém ani odejít na rodičovskou dovolenou. Přesto se stále ještě najdou „experti“, které jejich ženy raději nenechávají s dětmi samotné.

Dana (28 let): Dítě bylo v izolepě!

Manžel je kutil a dokázal to i v případě hlídání naší malé dcerky. Zatímco já byla na kontrole u doktorky, on se pustil do přebalování. Zželelo se mu jí, když slyšel, že si nadělala do plenky. Jenže jakmile tu původní sundal a sáhl pro čistou, nevšiml si, že bere o velikost menší. Samozřejmě se mu nedařilo připnout pásky, a tak to vyřešil po svém. Řeknu vám, že je pro matku celkem šok, když najde své milované nemluvně omotané izolepou!

Pavlína (36 let): Vařil táta kašičku…

Konec kojení pro mě po osmi měsících znamenalo, že si můžu konečně trochu vyhodit z kopýtka. Domluvila jsem se se svými kamarádkami a vyrazila s nimi na holčičí mejdan. Těšení se sice trochu kalilo obavy, ale manželovi jsem před odchodem vše důkladně vysvětlila. Co malému obléknout na noc, co mu dát k večeři, v kolik ho uložit… Měl kompletní instrukce a mě na telefonu. Ale nezavolal. Večer se vydařil a já se v povznesené náladě dostala domů až před půlnocí. Při pohledu do ledničky jsem ale vystřízlivěla. Davídkova kašička byla na svém místě! O hladu však spát nešel. Když mi manžel ukázal, čím ho nakrmil, šla jsem do kolen. Povečeřel rýžový nákyp, co jsem měla připravený pro nás dva na následující den! Tatínkovi prý bylo divné, že mu to moc nechutná a plive to.

Martina (38 let): Domácnost vzhůru nohama

Můj manžel a hlídání dětí? Tak tomu se snažím velký obloukem vyhnout a žádat ho o to jen v krajním případě. Vždycky to pak u nás vypadá jako po výbuchu. Všude binec a děti utržené ze řetězu. Dát vše do původního stavu mi trvá dlouho.

father

Olga (26 let): Průjem vyřešil vatou

Blížila se zima a já zjistila, že mě můj věrný kabát nadobro opustil. Chodit na nákup s dětmi sice není nereálné, ale zároveň to není ani žádný med. Proto jsem manželovi nechala dcery a vyrazila pořídit si nějakou adekvátní náhradu svého svrchníku. Má výprava byla úspěšná, ne tak návrat domů. Sabinka (1,5) mi přišla naproti a uplakaně mi hlásila, že se pokakala. Ani nemusela, odér linoucí se z plenky mluvil za ní. A jak jsem vzápětí zjistila, ne všechno plenka udržela na místě. Jejího tatínka jsem našla v obýváku, jak se dívá na televizi s vatovými tamponky nacpanými v nose! Prý se na něj nemám zlobit, ale takový nadpozemský smrad nezvládne ani čuchat, natož přebalovat. Měla jsem sto chutí ho na místě zabít. Myslí si snad, že já se v tom vyžívám?!

Petra (33 let): Prostě si zdřímnul

Ondra většinou hlídání zvládá na výbornou. Naposledy jsem ale po návratu domů nevěděla, jestli se smát, nebo nadávat. Potichu jsem se plížila do obýváku, abych to naše batole neprobudila, protože zrovna byla jeho „spací hodinka“. Ono mi ale přišlo naproti a jediný, kdy na gauči spokojeně oddychoval, byl jeho tatínek.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama