Nadměrné pocení je obtížné onemocnění, kterým trpí 1 % obyvatelstva. Je vždy stresující, nepříjemnou kondicí, která přináší  s sebou pocity trapnosti a nejistoty ve společnosti. Konzervativní léčba v podobě kosmetického ošetření lokálními léčebnými prostředky, nebo aplikace botulin toxinu má jen dočasný a částečný efekt.

pot

Lidé postižení hyperhidrózou se potí i při nízké teplotě a v klidu. Postižení se nadměrně potí  po celém těle nebo v případě sekundární formy nemoci jen v určitých místech. Nadměrné pocení se u nich vyskytuje na čele, ve vlasech, na dlaních rukou, v podpaží nebo i na ploskách nohou. Chirurgické odstranění je poměrně drastická metoda v léčbě poměrně nezávažného onemocnění.

Nejnovější metodou a technologií odstranění nadměrného pocení je subkutánní (podkožní) aplikace pulsního neodymiového laseru k odstranění potních žláz.

Při tomto zákroku se používá Smart Lipo Laser.

Metoda se provádí jen v lokální anestesii, dobře se toleruje, je velice efektivní a bezpečná. Zaručuje dlouhodobý efekt a minimální pooperační imobilizaci .Je nejmodernější a nejefektivnější metodou odstranění pocení. Potní žlázy jsou zničeny pomocí světelné energie laserového paprsku.

Díky lokální anestezii  je klient je při vědomí,avšak bolest nepociťuje. Bezprostředně po zákroku se doporučuje klidový režim, vyhnout se namáhavé činnosti.Druhý den se může klient vrátit k běžnému životu.

Tato metoda je trvalá.

Obavy pacientů se často ubírají k otázce,zda-li se nadměrné pocení nevyskytne na jiných problémových partiích. Dle posledních studií není podobný jev prokázán. Pocení se kontinuálně rozloží na celý povrch těla.

Tento zákrok se provádí pouze v podpaží.

MUDr. Tomáš Beneš, plastický chirurg,

Glamour Aesthetic Clinic s.r.o.

 

 

Reklama