• PĚSTUJEME VE MĚSTĚ
  Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady
  Autorský tým Kokoza

obrazek.pngBydlíte ve městě a chcete do něj přivést více přírody? Láká vás mít po ruce čerstvé bylinky, květy, sezonní zeleninu a drobné ovoce? Chcete poznat svoje sousedy a potkávat se s nimi nejen na ulici? Postrádáte příjemný venkovní obytný prostor?

Máme pro vás praktickou knížku, která vás provede teorií i praxí zakládání sousedských záhonků nebo i celých komunitních zahrad. Záhonky a zahrady totiž mohou vzkvétat i ve městě, stačí vědět, jak na to. A je jedno, jestli vyrostou na veřejném prostranství, ve vnitroblocích, u školy nebo třeba na střeše! O svoje zkušenosti se podělí nejen autoři ze spolku Kokozy, ale také další komunitní zahradníci. A návod dostanou i všichni, kdo si chtějí vypěstovat třeba „jen“ malou balkonovou zahrádku nebo osadit předzahrádku.

 • JAK SE FOTOGRAFUJE JÍDLO  –  Nafoťte si vlastní kuchařku
  Alena Hrbková

5ce3bad430711obrazek.pngPrvní česká kniha o tom, jak si nafotit jídlo.

Přední profesionální fotografka jídla Alena Hrbková přináší první českou knihu o této disciplíně. Kniha je vytvořena pro všechny, kdo se zajímají o fotografování jídla, ať už v domácím využití (rodinné kuchařky, blogy) nebo i na cestě k profesionálním kvalitám. Najdete zde vše potřebné, od technického vybavení a všech praktických kroků až po vytváření atmosféry. Dokonale návodný manuál a umělecký zážitek v jednom!

Kniha obsahuje tipy, jak dále nafocené recepty využít:

 • pro vytvoření rodinné kuchařky
 • pro vytvoření fotoknihy vlastních receptů a jejich fotohrafií
 • pro publikování na blogu, instagramu

 • LUŠTĚNINOVÁ KUCHAŘKA se spoustou zeleniny
  Petr Klíma

5ce3baed5f3efobrazek.pngLuštěniny jsou kvalitním rostlinným zdrojem bílkovin, nezbytných pro zdravý jídelníček. Jak je ale kreativně zařadit do domácího vaření?
Jak je správně připravovat, klíčit a skladovat? Co všechno se z nich dá vařit a jaké druhy se na co hodí nejlépe? Jak si na luštěninách pochutnat a nikdy se u toho nenudit?

Český veganský šéfkuchař Petr Klíma spojuje zkušenosti ze světové gastronomie s denní praxí v restauraci i v domácí kuchyni. Využívá originální postupy a sezonní suroviny.

Spolu se škálou luštěnin hraje v jeho receptech velkou roli také čerstvá lokální zelenina z farmářských trhů. Všechny recepty navíc nejen sestavil, ale i sám nafotil – Luštěninová kuchařka je tak do posledního klíčku jeho autorským počinem.

 • téměř 80 skvělých receptů plných „zelených bílkovin“
 • saláty a pomazánky – klíčené luštěniny – polévky – hlavní jídla – laskominy a sladká jídla
 • moderní, lahodné a výživné jídlo nejen pro vegany

Petr Klíma je šéfkuchař dejvické restaurace Country Life a autor úspěšné knihy Zeleninová kuchařka – z farmy přímo na váš stůl a blogu www.greenwayfood.cz.

 • Tradinář – Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů
  Monika Kindlová, Martina Boledovičová

5ce3bb08c9ec3obrazek.pngVytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice.

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice, ale také praktický dopad – jak dětem vše vysvětlit, co si připravit a uvařit, jak si svátky s rodinou a přáteli, ale třeba se sousedy co nejlépe užít?

Tradinář objasňuje konkrétní svátky, popisuje jejich obyčeje a zvyky, odkrývá jejich nadčasovou podstatu a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla (například mazanec, vrkoč, trdelník nebo svatomartinskou husu), v souladu s přirozeným rytmem roku.

Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. To jsou hodnoty, které tu budou s námi vždycky. S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce.

Knihy vydalo nakladatelství Smart Press, k dostání webových stránkách a u všech dobrých knihkupců v celé ČR, zasíláme i na Slovensko. Přímo na Slovensku lze knihy zakoupit například na www.martinus.sk a www.knihcentrum.sk.
 

Reklama