Moc hezký příspěvek, který rozhodně stojí za přečtení, přišel od čtenářky s příznačným nickem Heligona. Děkujeme.

Krásný jarní den. Umění mě provází celý život v různých formách a intenzitách. Začalo to tím, že se můj otec kdysi dávno nějakým záhadným způsobem naučil hrát na tahací harmoniku a hrál i zpíval vášnivě rád. Občas to sice znělo jak když kočku za ocas tahá, ale jeho to moc bavilo. Doma se vyskytovaly tyto nástroje ve dvou velikostech, proto jsme s bráchou byli přihlášeni do lidušky a nuceni do této bohulibé činnosti. Z této doby si pamatuju asi nejvíc to, jak jsem brečela, že nechci cvičit a slzy mi kanuly do měchu. Pochopitelně jsem ještě dostala vynadáno, že ten drahocenný nástroj úplně zničím. Později mě to celkem začalo bavit a dokonce jsem nějakou dobu dělala doprovod v dětském folklorním souboru. Nad fotkami v lidovém kroji a s akordeonem na klíně bavím okolí dodnes.

Dalšími nepříliš výraznými počiny byly výtvarný a taneční kroužek. V obou sice byla velká zábava, ale příliš mě nepoznamenalo ani jedno.

O čem jsem ale chtěla hlavně psát, je divadlo. Na základce nám bylo nabídnuto předplatné do městského divadla a protože se díky tomu odcházelo dřív ze školy, zájem byl velký. Už tam jsem zjistila, že živé vystoupení na podiu mě nabíjí energií a divadlo mě začalo bavit. Když jsem se přestěhovala do Brna, možností byla spousta. Nějak ale pořád nebylo s kým. Když jsem jednou ukecala bývalého na představení, tak se na to vymustroval jak Pažout z Románu pro ženy. Jediné štěstí, že s mým současným přítelem, jsme si v tomto sedli a minimálně jednou do měsíce navštěvujem stánek kultury. Hodně chodíme na činohru a muzikály. Na balet chodím se stejně naladěnými kamarádkami.

A nakonec jedno malé doporučení a to je one man show Caveman. Představení o rozdílech mužů a žen se hraje po celé republice a tudíž má každý možnost ho shlédnout. Opravdu výborná směs zábavy a životní pravdy, velmi doporučuji vám i vašim drahým polovičkám.

Kultuře zdar, Heligona.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Děkujeme za pěkný příspěvek i za doporučení

Máte také něco z kultury, co byste mohla mohla doporučit? Byla jste na nějaké zajímavé výstavě? Na koncertě? A co nějaký umělecký zážitek? Vzpomínkový nebo čerstvý? Napište nám a vyhrajte malý kosmetický dárek nebo dokonce krásnou publikaci Vlasy

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama