Říká vám něco jméno Sam Smith (22)? Pokud ne, měli byste jej co nejdříve zařadit do svého hledáčku. Tenhle britský soulový zpěvák o víkendu ovládl v Los Angeles Hudební ceny Gammy a proměnil čtyři ze šesti nominací. Stal se tak nejúspěšnějším umělcem 57. ročníku vyhlašování ocenění.

Zvítězil v kategoriích nahrávka roku a nejlepší píseň s baladou Stay With Me. Ta je skutečně procítěná, protože vznikla v době, kdy se mladý umělec léčil z rozchodu. „Chci poděkovat muži, o němž tato nahrávka je a do něhož jsem se minulý rok zamiloval. Moc ti děkuji, žes mi zlomil srdce, protože jsi mi přinesl čtyři Grammy,“ netajil se homosexuální orientací v děkovné řeči Smith.

Ocenění převzal také za popové album - debutové In The Lonely Hour a stal rovněž objevem roku. Převálcoval tak i hvězdu, jakou je Pharrell Williams, který šel do boje o gramfonky se stejným počtem nominací. Ocenění získal však jen ve třech kategoriích. Za nejlepší popové sólové vystoupení (Happy živě), videoklip (Happy) a nejlepší městské album (GIRL).

Ještě jste vítěznou baladu od Sama Smithe nešlyšeli? Přehrát si jeho oficiální videoklip můžete zde:

 

 

 

Reklama