5e57e44b5e5fdobrazek.png
1. Zbavte se nepotřebných věcí

Aby byl úklid co nejefektivnější, je dobré se na něj předem připravit. Zimní vybavení schovejte do sklepa nebo jiných úložných prostor. Uvolněte místo v šatníku, teplé kabáty i zimní boty uložte do krabic na dno skříně. A bez milosti vyhoďte všechno, co vám v bytě bez užitku překáží.

2. Pořiďte si ty správné pomocníky

Nezapomeňte si zvolit vhodné čisticí přípravky. Vyzbrojte se novými hadříky a pomůckami, se kterými vám úklid půjde hravě. Vybírejte vždy čističe určené ke konkrétnímu účelu. Okna sice prostředkem na nádobí umyjete, ale výsledek bude plný šmouh.

3. Zkontrolujte složení čističů

Věnujte pozornost složení čističů. Běžné produkty mohou obsahovat nespočet chemikálií s nepříznivými vedlejšími účinky pro váš organismus. Gumové rukavice chrání vaši pokožku pouze během samotného úklidu. Škodlivé částice však ulpívají na vybavení bytu, kde s nimi neustále přicházíme do kontaktu a dostávají se i do ovzduší kolem nás. Paradoxně si tak můžeme spolu s čistícími prostředky přinést domů mnoho nežádoucích látek.

4. Zaměřte se na přírodu

5e591ef28260fobrazek.pngPři výběru úklidových prostředků neváhejte sáhnout po čističích na přírodní bázi. Nejen že si hravě poradí se špínou, mastnotou i plísněmi, ale krásně provoní váš byt a zbaví vás obvyklého nepříjemného zápachu dezinfekce či chlóru.

Tip: Vynikající volbou jsou ekologické produkty značky Frosch, které již 34 let přináší řešení pro čistou a zdravou domácnost. Jejich složení je založené na důvěrně známých přírodních látkách jako soda, citron nebo ocet. Všechny výrobky jsou dermatologicky testovány a navzdory maximální šetrnosti k pokožce, jsou současně vysoce účinné v boji proti nečistotám. Složení je navíc snadno biologicky odbouratelné a nezanechává tak po sobě ekologickou stopu v přírodě a je vhodné pro použití v domácích čističkách. Jejich obaly jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného a opětovně recyklovatelného materiálu.

5. Rezervujte si den pro úklid

Když už se do úklidu pustíte, není dobré ho přerušovat s tím, že zbytek doděláte jindy. Nebude se vám chtít a nádherný pocit, z kompletně uklizeného bytu se vytratí. Zkuste si vyčlenit den, kdy úklid provedete. Pokud máte k ruce pomocníky, tím lépe. Jestli se však během úklidu budete muset koukat na otrávené tváře vašich dětí, pošlete je raději na výlet.

6. Začněte od shora dolů

Kuchyň je náročnější a koupelnou budete průběžně cákat špinavou vodu z předchozích místností, takže tyto místnosti nechte na závěr. Při úklidu v každé místnosti postupujte od shora dolů – tedy v obývacím pokoji začněte lustrem, horními policemi a skončete vytřením podlahy. Okna si také nechte na závěr.

7. Relaxujte

Dokonale uklizený byt zbavený prachu, nečistot a toxinů vám vaše úsilí vrátí. Stane se místem, kde dobijete energii po náročném dni i oázou, kde si v klidu můžete srovnat myšlenky a zároveň rozvíjet nové plány a nápady, které s jarem přicházejí. Díky pořádku vám odpadne stres, že před odchodem z bytu nebudete moct nalézt váš oblíbený šátek. V čistých a větraných místnostech se vám také zlepší kvalita spánku.
5e57d08d5a3a3obrazek.png
Tip: Pořiďte si nyní Frosch Čistič na koupelny a sprchy Citrón a Frosch Bio Spiritus čistič skel pro jarní detox vašeho bytu.

Více informací naleznete zde.
5e57e4f4c2f1dobrazek.png

V blízké době se můžete těšit na soutěž s produkty Frosch. Tak sledujte naši rubriku SOUTĚŽE.

Reklama