Sonyczech nám popsala, jak prožila zápas ČSSR–SSSR před 30 lety v Německu. A měla štěstí, že jí nikdo neublížil. Však si to přečtěte samy.


 

Ahoj z Podkrkonoší, kde už padají skoro trakaře,

posílám výsledek svého sledování hokejových přenosů.Jekyll bujaře fandil a Hyde se opět proměnil v hryzce obecného a okousal nehty i s předraženým gelem :-(

Okousany prst


Jsem patriot a velký fanda snad odjakživa.A při té příležitosti jsem si vzpomněla na zhruba třicet let starou příhodu...

Studovala jsem tehdy v Německu a probíhalo snad MS,snad olympiáda,to už nevím,ale pamatuju,že nám šlo o medaili.Jasně, že všichni Němci fandili tehdy nám. Na kolejích jedna černobílá televize a tu obsadili-kdo jiný-než Rusáci.Vyrazila jsem tedy za kamarádem do města a na jedné frekventované ulici mě upoutala osvětlená výloha a velký shluk lidí.

Zvědavost nedala,tak jsem se prodrala dopředu a tam na tu dobu obrovská BAREVNÁ televize a v ní běžel přímý přenos našeho zápasu s Ruskem.Štěstí mi přišlo naproti,mnula jsem si ruce  a zapíchla oči do obrazovky.

Šudlali jsme to tam obojí snad půl hodiny,blížil se konec a vtom to přišlo...nájezd,přihrávka a byl tam!!! Góóóól, řvu jak pominutá a vrhám se sousedům kolem krku,v domnění,že jsou to Němci...V tu chvíli jsem však zůstala jak solný sloup.Nejdřív ticho,pak protáhlé ksichty,ruce v pěst a....“job tvaju mať, bljaď..čto ty takoje...“ a už šli proti mně.

Mrzlo,jen praštělo,já v plandavé dlouhé sukni vzala nohy na ramena a honem pryč.Věřte,že v tom fofru jsem si nestačila ani ty nehty okousat.Přežila jsem,ale od té doby raději fandím někde v klidu a hódně dobře se rozhlédnu,kdo sedí vedle mě :)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Sonyczech, děkuji za pěknou historku. To mi připomíná, jak jsem byl u příbuzných mé ženy v Bratislavě v době MS v hokeji a seděl jsem s s nimi a jejich kamarády v hospodě na zápase ČR a Slovensko, který jsme vyhráli. Jediný, kdo řval nadšením, jsem byl já, a okolo jen desítky nevrlých očí. Od té doby v době konání MS v hokeji zváni nejsme. :) Prý jsem unikl konci svého zbytečného života jen o vlásek, a podruhé to riskovat nebudou.

A co vy ostatní, vy nemáte žádné historky? Žádné náměty k zamyšlení k tématu fandění u televizních obrazovek?

Napište je a získejte plavky v českých národních barvách...

plavky

Čas letí, pomozte mi ukrátit si to čekání do 20:15, kdy začne zápas Slovensko–Rusko.

redakce@zena-in.cz

Reklama