Teroristka je příběhem staré paní učitelky, jež celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. A také se tak chovala. Scénárista Radek Bajgar, kterého známe díky vtipnému filmu Teorie tygra, psal hlavní roli přímo na tělo skvělé herečce Ivě Janžurové. Ta v ní pobaví, poučí a také hodně překvapí. 
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Koncert dvou skvělých hereček  – Iva Janžurová a Jana Plodková jako matka a dcera. V dalších rolích se představí jako praktická sexy starostka Tatiana Vilhelmová, napraveného kriminálníka pak hraje Pavel Liška. V menší, leč významné roli se blýskne celkem netradičně Eva Holubová.
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Hlavního padoucha vytvořil opět famózně Martin Hofmann. Ačkoliv tvrdí, že tento typ rolí už nechce brát, je dobře, že se nechal od režiséra přemluvit. Jeho mafián, jenž terorizuje zahrádkářskou kolonii, je uvěřitelný, až jde z toho mráz po zádech.
Teroristka
Copak asi doporučí zkušená lékárnice na třes rukou své bývalé paní učitelce?
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Pavel Liška je opět roztomile svůj. Zde používá indiánský pozdrav známý z mayovek. Načapal totiž svou bývalou soudružku (pardon, paní) učitelku při nácviku něčeho opravdu neobvyklého. A zatím to bere jako srandu… „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere,“ radí pak přátelsky na základě vlastní zkušenosti.
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Zhrzené milenky jsou vždycky nevyzpytatelné. Že by na to dojel i šarmantní padouch, jenž doposavad všechny ovládal?   
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
K výběru tématu na základě vlastních zkušeností Radek Bajgar říká: „Jak se tak poslední roky posouvají hranice arogance a hrubosti, grázlové na všech úrovních cítí, že můžou fakt úplně všechno, protože veřejnost to zas nějak skousne. Normální lidi se přece nebrání. Hrozí však, že jednou to přeženou a někdo se začne chovat jak ta naše učitelka. Ve filmu to může být vtipný, v realitě zcela jistě nebude... Ale bojovat proti zlu je potřeba včas, dokud se nestane všemocné.
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Co se týká lokalit, vsadil režisér Radek Bajgar opět na oblíbené okolí Prahy a řeky Berounky. Netají se tím, že výběr hodně ovlivnil i fakt, že to nechtěl mít do „práce“ daleko. A navíc to tam má samozřejmě rád.
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Teroristka, foto: CinemArt a.s.
Ve snímku se řeší otázka morálky, etického jednání, lidské slušnosti v kontrastu se současnou zkorumpovanou lokální politikou a arogancí moci. A je to navíc velmi vtipné.

Učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi... Nebo už to neplatí?

foto: CinemArt a.s. 

Varování na závěr: Nikde jinde informace o filmu už nehledejte. Zadáním problematického slova “T-E-R-O-R-I-S-T-K-A" do internetového vyhledavače byste se mohli dostat do hledáčku tajných služeb… :-)

Přečtěte si také:

Reklama