Před nedávnem jsme zveřejnili článek pod názvem Slušné je se doma nepřezouvat, jehož součástí byla i anketa. Řada čtenářek se do diskuze zapojila a své názory, ať už kladné či záporné, nám bez problému, někdy i vtipně a s nadhledem sdělila. Své napsal i pan Jaroslav.

shoes

Pan Jaroslav, obyvatel pražského Proseku, nám poslal do redakce rozhořčený e-mail s tím, abychom anketu udělali znovu a článek postavili obráceně. Rozhodli jsme se, že žádosti zástupce mužského pohlaví vyhovíme. :)

„Slušné je se doma přezouvat,“ píše pan Jaroslav

Milá redakce,

na počítač moc nechodím, společenské rubriky nevyhledávám, není na to čas, ale potřeboval jsem udělat nějaké papíry do práce a moje žena předtím zapomněla zavřít vaše stránky. Mimo jiné se na nich nacházel článek Slušné je se doma nepřezouvat, a následně pod ním byla i anketa.

Nic proti, ale nazvedlo mě to ze židle, proč jste ten článek nazvali Slušné je se doma nepřezouvat? Proč jste nenapsali „Slušné je se doma přezouvat“?!?

Neumím si představit, že bychom se doma nepřezouvali. Vždyť je to nehygienické! Kolik prachu a špíny si na botách z venku přineseme. My, i když jedeme autem, tak máme zvlášť přezůvky do auta. Navíc máme zahradu a z ní jít rovnou do kuchyně, to by mě žena hnala. Máme rádi čistotu. Jezdí k nám malá vnoučata, neustále se batolí po zemi, umíte si představit, že by se nám batolily vedle špinavých bot? Nejen my, ale i naše návštěvy se zouvají, máme pro ně zvlášť určené přezůvky. Všeobecně mi připadá neslušné se nepřezouvat, a stejně tak abychom chodili všichni bosi. Máte také lidi, kteří jdou v botách rovnou do obýváku, ani se nezeptají, jestli se mají zout, nebo ne. A my vedle nich máme stát naboso? A každému dávat hadr, aby si čistil boty? To mi připadá víc neslušné než mu říct, aby se zul.

Odpověď

Milý pane Jaroslave, kdybyste si pročetl názory pod článkem, jistě byste tam podobné, vlastně víceméně i shodné s tím vaším, našel. Ale budiž. Takže ještě jednou, jiným stylem položená anketní otázka.

Související článek:

Čtěte také:

Reklama