Sluníčko, teplé moře a krásné pláže…

 

Právě teď je ideální doba na to, abychom se zamysleli, kam letos vyrazíme za mořem, koupáním a sluníčkem. Ideální dovolená je například na Kanárských ostrovech!


Kanárské ostrovy. Najdete tam vše, na co si vzpomenete. Od pravé poušti k tropickým lesům. Od měsíční krajiny k bohatému mořskému dnu. Na Kanárských ostrovech je možné vše. Každý ze sedmi ostrovů vám nabídne jiný, ale vždycky fascinující svět. Po celý rok se nechte hýčkat příjemným jarním kanárským klimatem.


Nejznámější z ostrovů - Gran Canaria - je díky své různorodosti klimatu, prostředí a krajiny nazýván „malým kontinentem“. Na jihu ostrova na vás čekají moderní hotely a apartmány, módní pláže, vodní sporty, projížďky na velbloudech, golfová hřiště... Ve vnitrozemí objevíte lesnatou krajinu, vysoké vrchy a zelené svahy proložené skupinkami domků, na severu pak ovocné plantáže a malebná úrodná údolí.

Ostrov Fuerteventura nabízí nejdelší pláže a pocit klidu a samoty.
Na Tenerife vás zase k výletu zláká nejvyšší hora španělského zeměpisu, národní park Las Canadas del Teide nebo na flóru bohatý zelený sever. Jestli je pro vás synonymem dovolené pláž, pak si určitě rádi jen tak zalenošíte na horkém a slunečném jihu.


Lanzarote je zase ostrovem sopek a jakoby měsíční krajiny. Jeho vesnice jsou ale světlé a veselé, jeho břehy jsou obklíčeny ostrůvky a útesy, jeho pláže jsou široké a krásné.

 

Ale i menší ostrovy La Gomera, El Hiero nebo Las Palma si zaslouží vaši pozornost, byť byste se na ně vypravili jen na výlet.

 

Znáte tyto ostrovy? Máte na ně krásné vzpomínky? Napište nám o tom!

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.