Srdíčkový den, květinový den, pomerančový den, sluníčkový den... Všechny tyto dny mají něco společného. Jsou to charitativní akce, při nichž dobrovolníci vyrazí s kasičkou do ulic a možná i vás poprosí o drobný příspěvek. Dnešní den patří sluníčkům.

Již 9. ročník sluníčkového dne pořádá nadační fond Rozum a Cit pod patronací paní Nadi Konvalinkové. Letos tento den připadl na 2. dubna. Je to celorepubliková sbírka na podporu opuštěných dětí a pěstounských rodin. Do projektu Sluníčkový den" se v letošním roce zapojí na 1300 studentů a dobrovolníků z 52 měst České republiky.

V letošním roce bude možné si koupit kovovou placku ve tvaru sluníčka. V některých městech budou studenti nabízet i keramická sluníčka a magnetky. Všechny předměty stojí 30 korun. Jejich zakoupením každý pomůže dovybavit dětské pokoje pro děti přicházející z dětských domovů a jiných ústavů do náhradní rodiny.

Handicapovaným dětem tak přispějí na zdravotnické, rehabilitační, výukové pomůcky, asistenční službu a na prevenci - očkování dětí. Dětem se financují také zájmové kroužky a jiné další aktivity, které pomáhají ke vzdělávání dětí. Občanskému sdružení Rozum a Cit přispějí na odborné služby a výtvarné dílny pro děti.

V minulém roce přinesl Sluníčkový den 1 630 000 Kč.
Mnohá média přinášejí zprávy o aférách, tragédiích. Já jsem za devět let pomoci pěstounským rodinám poznala hodně dobra. O tom se moc nepíše. Dobro není slyšet, málo se o něm ví, protože dobro nekřičí, dobro je potichu. Pěstouni jsou obyčejní lidé s výjimečnými schopnostmi," říká patronka nadačního fondu Rozum a Cit paní Naďa Konvalinková.

Potkala jste dnes dobrovolníky? Přispíváte?

Reklama