pochlubila se naše čtenářka s nickem Maryene a posílá i svoji fotku v brýlích slepených náplastí. Brýle jsou pro ni nejen módním doplňkem, ale především nepostradatelnou ochranou pomůckou, kterou má u sebe skoro po celý rok

Hezký den plný slunce :)

O slunečních brýlích bych mohla napsat hned několik příběhů. 

V době mého mládí a ještě i když jsem chodila do školy, měli jsme některé věci zakázané. Do školy ani na školní akce nesměly žvýkačky, rifle, nabarvené řasy, nalakované nehty, dlouhé vlasy a mezi mnohým dalším i sluneční brýle. A my jsme tyto zásady velmi rádi porušovali. Takže třeba na školním výletě je měli všichni do jednoho. Nevím, jestli měli nějaké UV filtry, nosili jsme je spíše z frajeřiny. A sehnat je nebylo tenkrát tak jednoduché jako dnes. 

Moje maminka, přestože pocházela ze slunného jihu, nikdy sluneční brýle nenosila.V padesáti letech měla úraz hlavy, utrhnula se jí oční sítnice a oslepla na obě oči. Jedno oko jí zachránili, ale poté, když jí sundali obvazy, nesnášela žádné světlo, natož sluneční. Musela nosit velmi tmavé sluneční brýle až do konce života. Moje děti ji jinak ani nepoznaly. Nemohla je sundat ani v místnosti. S jejími brýlemi jsme zažili taky hodně příhod, veselých i smutných a taky hodně nepochopitelných narážek od některých lidí. 

Sluneční brýle, to byl také nedosažitelný sen mého syna. Od dětství měl silné dioptrie a tehdy ještě nebyly takové možnosti, že mohl mít dva v jednom. Nosil dioptrické brýle a oči jsem mu chránila barevným kšiltem nebo kšiltovkou. Vždycky se se zálibou a snad i troškou závisti díval po ostatních dětech. A když si nechal ve dvaceti odoperovat oči, sluneční brýle byla první věc, kterou si koupil.

syn

Do sluníčka a při ostrém světle se mračím. Slunečních brýlí mám několik. Liší se tvary, barvou skel, barvou obrouček. Ale nijak drahé. Dnes už je nenosím jenom kvůli image, ale především jako ochranu očí. Takže pro mě nejsou jenom módním doplňkem, ale především nepostradatelnou ochranou pomůckou, kterou mám u sebe skoro po celý rok: Stejně jako v létě se bez nich neobejdu ani v zimě, když se odráží sluníčko od bílého sněhu. To mhouřím oči a nic bych neviděla, protože mi začnou slzet oči. Na jedné z dovolených, se mi ale stala velmi nepříjemná věc. Měla jsem s sebou jediné a ty mi praskly. Můj manžel kutil, mi je slepil náplastí (viz foto). 

bryle

Moc sexy to sice nebylo, ale svůj účel splnily a po návratu domů jsem si pořídila jiné. Někdy bych si ráda pořídila opravdu pěkné, dražší, exkluzivní, ale nějak na ně stále nezbývá. Možná se dnes na mě usměje štěstí, kdoví?

Maryene

Milá Maryene, vy jste skromná, to jiná by hned našla důvod proč si koupit nové.

Text nebyl redakčně upraven

Jaké brýle nosíte, milé ženy-in?

  • Potrpíte si na sluneční brýle? Kolikatery doma máte?
  • Nosíte jeden typ, nebo střídáte modely?
  • Jaký tvar vám nejvíce sluší?
  • Jak dlouho vám brýle vydrží? Dříve je ztratíte, nebo rozbijete?
  • Kolik jste ochotná za brýle utratit?
  • Kde je nakupujete?
  • Máte nějaké zvláštní brýle? Třeba dioptrické, samo zabarvující, nebo nosíte připevňovací stínítko?
  • Už jste někdy ztratila opravdu drahé brýle?
  • Máte nějakou brýlovou příhodu?
  • Pošlete nám svou fotku v slunečních brýlích?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A vy se můžete těšit na krásný dárek

Zapojte se do tématu „Sluneční brýle“ a jedna z Vás vyhraje luxusní sluneční brýle v hodnotě 1 200Kč značky Grand Optical!

Reklama