slunečnice

Původně jsem vůbec nechtěla psát o květinové magii, ale tato na mě z mnoha zahrad nyní vykukuje a hlásí se o slovo. Je to výrazná dáma, majestátní ve své výšce, s grácií a elegancí říká světu: je můj čas! Tato nepřehlédnutelná zelená bytost je dokonce hlavní hrdinkou jedné staré známé písně, svým velikánským květem zlatě září a její semínka - to je kapitola zcela z jiného a neméně významného ranku. 

Možná, že někteří z vás jich z indicií poznali, že je řeč o slunečnici.

Slunečnice, která je v přímém spojení s archandělem Jofielem a Michaelem, má také propojení s čakrou solar plexus. Podle květové terapie Doreen Virtue jsou slunečnice bytosti, které vyvolávají radost! Svou květinovou silou mají moc vykouzlit na našich tvářích bezdůvodný úsměv. Jejich podstata je totiž veskrze radostná a veselá…

Podle věhlasné esoteričky Doreen nám slunečnice i svou jasně žlutou barvou, která představuje lehkost, nabízí pomocný lístek, když se cítíme hodně dole či hodně temně. Máme-li pocit, že vše je boj, doporučuje se natrhat několik léčivých slunečnic. Slunečnicový květ je také velice oblíbeným motivem různých dekoračních látek, sama znám pár kamarádek, které mají takové závěsy, polštářky či keramiku s tímto motivem. Podle květinové terapie za přítomnosti slunečnic okamžitě ucítíme posun naší nálady i na energetické úrovni. 

sun

Poselstvím slunečnice podle Doreen  pro náš materiální svět je toto: vím, že jste v minulosti měli období, kdy jste se cítili vyčerpaní a v depresi. Nyní je čas na změnu. Nechte mě zažehnat temnotu, vejděte do světla a podívejte se, jak je svět krásný. Vzpomeňte si, jak je nádherné cítit štěstí a radovat se naplno. 

Slunečnici jsem nikdy necítila jako svou květinu, s omluvou této bytosti musím přiznat, že mi vždy připadala poněkud hrubá. Silný stvol, drsný na dotek, velký květ s černým středem… Letos je tomu ovšem jinak. Vždy, když jdu ráno na vlak naší ulicí, slunečnice stojí hrdě na stráži a svítí mi na cestu. Pokaždé, když je míjím, je v duchu pozdravím a občas se za nimi i otočím, tak jako ony se již od pradávna otáčejí za sluncem - každý den.

Čtěte také:

Reklama