Takto pozpátku pojala dnešní téma čtenářka s nickem Slunečnice. Takže přezdívku už znáte a co ještě jméno a profil pana učitele? Chcete znát? Tak klikněte.

Náš třídní na gymplu byl super.  Chlap kolem 45 let, vysoký, tmavý, sympaťák. Říkali jsme mu Dřevák. A jak se jmenoval? To vám prozradím až na konci :)

Jako učitel asi nebyl ideální, i když se snažil. Někdy látku moc neuměl vysvětlit. Měli jsme ho na matiku a fyziku a učení bylo celkem náročný, takže bysme asi občas potřebovali, aby byl trošku přísnější. Ale třídní nás nikdy nedusil. Někdy před písemkama dokonce „náhodou“ prozradil, které příklady z učebnice v písemce budou. Ale protože jsem se matikou ani fyzikou dál nehodlala zabývat, nevadilo mi to.

Dobré byly výlety. Dřevák nám dával volnost, když jsme byli v Praze, zašli jsme na povinnou výstavu nebo do divadla, ale pak nám všem dal rozchod. „Ve tři budete všichni u koně, jasný?“ Víc to neřešil. A je pravda, že se nikdy nikdo neztratil.  A úplně nejlepší to bylo na třídních výletech, kde se přespávalo. Samozřejmě jsme trávili čas v jiných pokojích, holky u kluků a podobně, a to i večer a v noci (někteří z nás). Když pak potkal někoho na chodbě, jen řekl: „Holky, nebyly jste u kluků, že ne?“ nebo když jsme mu otevřely pokoj, z kterého chvilku předtím kluci „odešli“ oknem, podivil se: „Skoro bych řekl, že jsem tu slyšel nějaký mužský hlasy.“ Bylo to fakt perfektní a ráda na to vzpomínám.

A teď k té přezdívce. Proč jsme mu říkali Dřevák? Nebylo to tím, že by byl prkenný nebo nudný nebo tak něco. Je to úplně prosté - jmenoval se Dřevikovský…

Zdraví
Slunečnice

Pozn. red::Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Já jsem si napřed myslela, že tu přezdívku dostal od toho, že chodil a jezdil na ty výlety v dřevákách :)
Děkuji za milou vzpomínku a mějte pěkný víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Přezdívky učitelů a profesorů

 • Vzpomenete si ještě na přezdívku svého třídního učitele (profesora) i jiných učitelů (profesorů)?
 • Měli je, už když jste přišli na školu, nebo vznikly až za vaší docházky?
 • Seděly k nim přezdívky i vzhledově?
  Nebo spíše povahově?
 • Byla jste někdy vy sama iniciátorkou přezdívky?
 • Jaká byla nejvtipnější přezdívka, kterou měl váš kantor?
 • Myslíte, že i přezdívky prochází vývojem?
  (př. že jsou vulgárnější, drsnější…)
 • Setkaly jste se někdy s tím, že se učitel nebo profesor oproti své přezdívce ohradil?
  atd. atd...

Zavzpomínejte na svá školní a studentská léta, zavzpomínejte na své kantory-ideály...

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním milým dárkem, kuchařkou zvanou Hovory s řezníkem (a propos, jednomu z učitelů na základní škole jsme říkali řezník. (ale to není on :))

darekk

Reklama