slu.jpg
Sluneční paprsky sice dokážou vyčarovat bronzový odstín, ale zároveň mohou pokožku velmi rychle poškodit. Nadměrné vystavování žhnoucímu kotouči může být příčinou spálenin, alergie, vzniku pigmentových skvrn, rychlejšího stárnutí a v nejhorším případě rakoviny kůže. Proto je důležité přistupovat ke slunění s mírou a dbát na ochranu pokožky používáním opalovacích krémů. Výše ochranného faktoru závisí na takzvaném fototypu a udává, kolikrát se zvyšuje bezpečná doba pobytu na slunci. Každá pokožka reaguje na sluneční paprsky jinak, ale obecně platí, že čím je citlivější, tím vyšší ochranný faktor byste měla volit. Pokud se chystáte k moři nebo do hor, přibalte si krém s ochranným faktorem 50, jestliže zůstáváte v tuzemsku, bude vám stačit nižší ochranný faktor – v případě fototypu II, III a IV můžete sáhnout po SPF 30. Pokud jste fototyp I, to znamená, že máte bledou pleť, světlé či zrzavé vlasy a vaše pokožka se velmi snadno spálí, pak raději i v našich končinách vsaďte na ochranný faktor 50. Je také důležité, aby krém chránil před UVA i UVB slunečními paprsky. Vždy se namažte půl hodiny předtím, než se vystavíte slunci, ochrannou vrstvu obnovujte každé dvě hodiny a je-li to možné, mezi 11. a 15. hodinou se raději sluníčku úplně vyhněte, v této době je záření nejintenzivnější a tudíž i nejškodlivější.


Tip: Část opalovacího krému si můžete přelít do menší lahvičky, abyste jej měla vždy po ruce v kabelce, batohu či kapse.

Vyzkoušejte...
6101605a8ba27obrazek.png
Phyris UV Add On SPF30
Je ideálním řešením pro každého, kdo má raději lehkou konzistenci v kombinaci s jednoduchou aplikací, ale vyžaduje vysokou úroveň ochrany před slunečním zářením. Pleťové sérum poskytuje inteligentní ochranu před UVA a UVB slunečním zářením s faktorem 30.

Phyris UV Add On SPF50
Chrání před UV zářením a předčasným stárnutím kůže, zaujme hedvábně jemnou texturou. Aplikujte na kůži, která bude vystavena slunci, 30 minut před plánovanými outdoorovými aktivitami. Lze použít pod nebo nad běžný krém.

Chraňte pleť i při cestě do práce!
Častým mýtem je, že opalovací krémy je nutné používat pouze na dovolené, když se člověk sluní u vody, anebo objevuje krásy hor. Omyl! Spálit se snadno můžete i při procházce městem, anebo cestou do práce či na schůzku. Pokud řešíte, jak pokožku ochránit a přitom mít dokonalý make-up, vsaďte na BB krém s ochranným faktorem. Díky němu pleť zároveň vyživujete a hydratujete, kryjete její nerovnoměrnosti a chráníte ji.

Vyzkoušejte...

Phyris BB Ultimate Beauty Balm
„All in one“ denní krém s ochranným faktorem 20 zklidňuje podrážděnou a zarudlou pleť, vyživuje, hydratuje a regeneruje ji. Díky pigmentům kryje nerovnoměrnosti, zmenšuje póry a rozjasňuje pleť. Po závěrečném krému aplikujte velmi malé množství BEAUTY BALM na obličej a jemnými tahy rozetřete.

Hýčkejte svou pokožku i po opalování!

Pokožku je třeba chránit nejen během pobytu na sluníčku, ale i po něm. Může být totiž nejen podrážděná, ale také vysušená. „Dílo zkázy“ pak dokoná suchý letní vzduch nebo chlór v bazénu. Proto dopřejte tělu hydrataci! Vlhkost můžete pokožce dodat speciálními přípravky po opalování a nezapomínejte ani na hydrataci „zevnitř“ a doplňujte v létě pravidelně tekutiny... V případě spálenin si raději přibalte na cesty i zklidňující přípravek. Pokud na něj zapomenete, vyzkoušet můžete i „babské rady“, třeba chladivé účinky bílého jogurtu.

Vyzkoušejte...
al.jpg
Phyris Aloha Face & Body Splash
Ochlazující a harmonizující sprej vhodný pro letní měsíce zklidňuje a hydratuje pokožku během nebo po pobytu na sluníčku a navíc ještě krásně exoticky voní! Obsahuje aloe vera, která je známá svým regeneračním účinkem, a extrakt z opuncie mexické, bohatý na minerály, vitamíny, flavonoidy. Má zklidňující, vyhlazující a vyrovnávající účinek pro zlepšení vlhkosti a odolnosti pokožky vůči stresu.

Phyris Aloha Body Lotion
Zjemňující a zklidňující tělové mléko vhodné zejména pro letní měsíce vám poskytne hydrataci a okamžité zjemnění pokožky během pobytu na sluníčku a regeneraci po slunění. Díky kombinaci aloe vera, extraktu z opuncie mexické a mandlového oleje účinně pomáhá pokožce získat ztracenou rovnováhu.

Nezapomínejte na vlasy!
Před žhnoucím sluncem schovejte svou hlavu pod kloboukem anebo kšiltovkou – díky tomu částečně zakryjete obličej a navíc tento praktický doplněk ochrání vlasy a pokožku hlavy a také zabraňuje úžehu. Svou hřívu rovněž ochráníte používáním speciálních kosmetických produktů s UV filtrem, vyzkoušet můžete například produkty z řady Happy Sun od značky Karaal.

Více najdete na online shopu https://www.viviane.cz/

Vyhrajte kosmetický balíček, ve kterém se ukrývá dvojice produktů Aloha Splash a Body Lotion s klíčenkou PHYRIS zdarma! Soutěž naleznete ZDE.
610160830eae7obrazek.png

Reklama