Zase vysvitlo slunce a my máme důvod opět nasadit milované sluneční brýle.  Proč milované? No to je otázka. Protože nám děsně sluší, vypadáme v nich záhadně a sexy, a navíc nám nedovolí, abychom se na svět mračily a dělaly si vrásky.

To, že nám chrání oči, my ženy zase tolik neřešíme. Teď si dělám legraci, ale přiznejme si, že je nosíme hlavně kvůli frajeřině. Nebo snad zkoumáte, jaké mají filtry? Když si koupíte levné brýle u stánku, tak údaj o UV filtru (pokud tam vůbec nějaký je) stejně nemůžete brát vážně. A když si vyberete kvalitní brýle (a mnohdy i pěkně drahé) v optice, o filtrech zřejmě nepochybujete. To se rozumí samo sebou. 

brýle

Ale jsme přece v módní rubrice, tak nás bude zajímat spíš design a trendy než nudné technické údaje. V obchodech a na ulicích stále převládají velké obroučky, ale mám pro vás novinku. Všímáte si cizinců? Právě oni začínají nosit mnohem menší retro tvary.

brýle

K nám tento trend možná ještě nedorazil, tak jsem vám vlastně v předstihu prozradila, že to nebude dlouho trvat. Jestli máte někde v šuplíku schované „lennonky“ nebo retro ovály a nenosíte je, protože jsou de modé, klidně je vytáhněte a nasaďte, protože právě přichází jejich čas.

To je tip z tajných zdrojů od naší známé světaznalé stylistky Marcely Tůmové.

Foto: F&F a Oakley

Reklama