Zatímco Češi stále tápou, jestli vyrábět elektřinu z uhlí, jádra, nebo z obnovitelných zdrojů, Západ se už jasně rozhodl pro zelenou energii a úspory. Zajímavé přitom je, že tento nový trend razí nejen státy a velké korporace, ale čím dál častěji i domácnosti. Prozřetelní totiž dobře vědí, že snížit náročnost provozů nebo zavést účinnější technologie znamená pro firemní rozpočet podobný přínos jako zateplit dům nebo vyměnit zastaralý kotel pro rozpočet rodinný.

Česká vláda nechce zůstat pozadu a spustila rozsáhlý dotační program Nová zelená úsporám, díky kterému má dnes za zvýhodněných podmínek téměř každý příležitost snížit své výdaje za energii. A nejde o malé částky: podpora se pohybuje v řádech desetitisíců korun a pořizovací cenu příslušného zařízení může tedy velmi výrazně srazit.

slunce

Investice bez rizika

Dalo by se namítnout, že to zní zajímavě, ale známe to: člověk stráví věčnost vyplňováním formulářů, čekáním na úřadě, jednání s firmami, a pak se objeví první potíže, žádost je zamítnuta, řemeslníci práci odbydou a celá zakázka se zpozdí i prodraží.

slunce

Přinejmenším v jednom případě ale poskytovatel ručí za to, že od první schůzky, návrh nejvhodnějšího řešení, instalaci a komplexní technický i klientský servis proběhne vše, jak má. Technologická společnost S-POWER, jež se od roku 2008 zaměřuje na instalaci malých slunečních elektráren, garantuje zákazníkům nejen kvalitu výrobků a jejich správnou instalaci, ale také garantuje získání dotace a vyřízení všech nezbytných formalit. Veškeré riziko spojené se schvalováním žádosti na sebe bere S-POWER, takže v případě, že dotace není kladně vyřízena, klient uhradí za fotovoltaický systém pouze částku po odečtení dotace a doplatek po něm nikdo chtít nebude.

Jak to funguje

slunce

Kdo by si od fotovoltaiky sliboval úplnou nezávislost na energetických gigantech, mohl by se cítit zklamán: k energii ze slunce budete muset nadále využívat i dodávky z rozvodné sítě. Na účtenkách ovšem rozdíl rozhodně poznáte a dá se spolehnout na to, že do několika let se vám vynaložené peníze vrátí. S-POWER vám totiž na základě dlouholetých zkušeností přesně spočítá, jak výkonné panely jsou s ohledem na velikost nemovitosti a vaši spotřebu optimální. A když si z nabídky vyberete některý z pokročilejších systémů, budete moct ve slunečném počasí využít přebytečnou energii nejen na ohřev vody či ji ukládat do akumulátorů. Ve spolupráci s Bohemia Energy lze také využít speciální tarif S-POWER Bonus. Přebytečná energie, kterou klient dodá do sítě, se mu pak vrátí formou slevy ve vyúčtování elektřiny.  

slunce

Žádný český šlendrián

Mezi další přednosti malé solární elektrárny patří jednoduchá obsluha a vysoká spolehlivost. Jednou za čtyři roky by měla souprava projít revizí, jinak ale žádnou údržbu nevyžaduje. Na panely navíc dává S-POWER záruku 20 let, na baterie 7, či 10 let, při poruše kterékoli z komponent poskytovatel uzná reklamaci, provede opravu a uhradí ušlý zisk za dobu, po níž bylo zařízení nefunkční.

slunce

Tím, že si koupíte fotovoltaiku, navíc svou nemovitost zhodnotíte: zařízení zvýší její prodejní cenu a při jednání s potenciálním zájemcem se budete moci prokázat lepším energetickým štítkem, což Vám rovněž bude hrát do karet. Sečteno a podtrženo, i když se to tak na první pohled možná nezdá, energie ze slunce se rozhodně nemusíme bát, jen je potřeba spolehnout se na skutečné odborníky.

slunce

Reklama