av1.jpg

Bývaly doby, kdy bylo léto synonymem pro moře, pláže a dovolenou. Už loňský rok byl pro většinu z nás v lecčem jiný – objevili jsme kouty českých krajů, které bychom jindy přešli bez mrknutí oka. Blíže se poznali se sousedy, kterými jsme dříve jen kývli na pozdrav. S dětmi prošli křížem krážem lesy a parky, na které by se jindy dívaly jen jako na kulisu při hraní her na počítači. Objevili kouzlo pláštěnek a holínek, zjistili, že nejlepší bitvy jsou ty bahenní a že provoz na cyklostezkách může s přehledem konkurovat frontě na banány za totalitního režimu. A i tak nás to bavilo. I tak jsme neztratili náš pověstný humor a optimismus, ba naopak. Za poslední měsíce jsme obojí vyšperkovali téměř k dokonalosti.

Avšak i v této situaci je třeba nezapomínat na to, že existují i jiné hrozby, které se vlivem situace dostaly do pozadí. S blížícím se létem se dostává do hry opět sluníčko a s ním i spojená rizika.

Ačkoliv je negativní vliv slunečního záření v našich zeměpisných šířkách stále velmi podceňován, je třeba si uvědomit, že i u nás jsme vystavováni velice nebezpečné dávce UVA a UVB záření, před kterými je potřeba se chránit vhodnými přípravky.

Kontroverzní a diskutované téma je potom také vystavení dětí sluníčku - sluneční paprsky jsou pro jemnou pokožku miminka extrémně škodlivé. Dávka slunečních paprsků, kterou dostane naše kůže v dětství, je mnohem intenzivnější a může se projevit v dospělosti rakovinou kůže.

Modrá je dobrá, už je to tak.. a nebo není?
Vedle ultrafialového záření, které má krátkou vlnovou délku a je tudíž našemu oku neviditelné, k nám ze sluníčka proniká také viditelné světlo. To, které nás momentálně nejvíce zajímá, je vysokoenergetické modré světlo, tzv HEV. O škodlivosti modrého záření z obrazovek víme již roky. Vystavení modrému světlu má za následek narušení cirkadiánního cyklu – to je mechanismus, podle kterého naše tělo pozná, kdy má bdít a kdy se naopak uložit ke spánku.

Přítomnost modrého světla ve večerních hodinách mylně signalizuje našemu tělu, že je den, čímž dochází k posunu různých fyziologických funkcí. Jednou z nich je tvorba melatoninu, který je jinak zodpovědný mimo jiné právě za koordinaci denních rytmů. Jeho absence poté způsobuje, že se organismus neuchýlí do nočního režimu v době, kdy by zrovna měl.

Málokdo ale ví, že modré světlo má také za následek i urychlování stárnutí pleti. Podle odborníků jsou jeho dopady dokonce závažnější než v případě UVA a UVB. Důvodem je, že proniká do hlubších vrstev kůže, než kam dosahuje UVA a UVB záření, a skrze volné radikály způsobuje oxidační stres, který má za následek narušení buněčné DNA a předčasné stárnutí.
av2.jpg
Jak se před ním chránit?
Laboratoře Eau thermale Avène věnovaly výzkumu této problematiky téměř čtvrt století. Výsledek si můžeme letos poprvé osahat a v reálném životě i my - nový sluneční filtr TriAsorBTM, inovace, která posouvá standard sluneční ochrany o stupeň dále.
Jedná se o filtr, jehož funkce byla inspirovaná přirozenou ochrannou schopností melaninu, a který účinně chrání nejen proti UVB a UVA, ale také proti vysokoenergetickému modrému světlu.

TriAsorBTM tvoří spolu se třemi dalšími filtry nový patentovaný širokospektrální filtrační systém produktu Intense Protect SPF 50+. Jedná se o unikátní produkt, který nabízí vysokou ochranu testovanou v těch nejintenzivnějších podmínkách.

Fluidní textura zajišťuje snadnou aplikaci a vstřebává se již za 3 vteřiny, takže můžete dát sbohem upatlanému oblečení a vyrazit do víru radovánek téměř okamžitě.

Složení je velmi šetrné k pokožce – neobsahuje nanočástice ani parfemaci a je hypoalergenní, tudíž vhodné i pro nastávající maminky a miminka od 6 měsíců.

Minimum filtrů a jejich nižší koncentraci uvítá každý typ citlivé pleti, přičemž vysoká ochrana a ultra voděodolná vlastnost usnadní život i velmi světlým fototypům, dokonce i albínské pleti.

Pomyslnou třešničkou na dortu je poté fakt, že kromě pokožky je Intense Protect šetrný také k životnímu prostředí – složky jsou ve vodě nerozpustné a neobsahují kontroverzní látky, tudíž nezatěžují vodní ekosystém. Navíc jak už je u značky Eau thermale Avène zvykem, i Intense Protect je hrdým zástupcem řady sluneční ochrany, která partnerstvím s organizací Pur Projet napomáhá navrátit do pořádku to, co bylo rukou člověka zničeno - výstavbou korálů a vysazováním mangrovníků navrací mořskému ekosystému ztracenou biodiverzitu.

Produkty lze zakoupit v lékárně. Více informací naleznete zde
60bf74a2c310cobrazek.png


Reklama