3dfabc93dc143-obrazek.jpg

Proč nám modré světlo vadí?
Konkrétně nám vadí určitá část spektra viditelného modrého světla do vlnové délky cca 450 nm, které proniká do hlubších vrstev kůže, způsobuje poškození DNA buněk, předčasné stárnutí kůže a vznik hyperpigmentací. Modré světlo je zodpovědné za 25 % poškození kůže sluncem a společně s UVA zářením jsou dokonce 1,5x škodlivější než samotné UVA.

Ochrana před sluncem jen na dovolené nestačí!
Až 80 % slunečních paprsků naše pokožka schytá během běžných slunečných dní, při procházce po městě, posezení na terase, při sportu nebo dalších běžných činnostech. Nejvíce zasažený je samozřejmě obličej, krk, dekolt a hřbety rukou. Přípravek s SPF by tedy měl být základem každodenní péče o pleť, nejen v letních měsících nebo na dovolené, ale dokonce i když nebe pokrývají mraky.

Sluneční ochrana na obličej má svá specifika
Mnozí z nás se sluneční ochraně „jen tak na den“ vyhýbají, převážně ženy, které jsou zvyklé používat vícero přípravků v rámci každodenní rutiny – sérum, krém, make-up…Nechtějí mít pleť mastnou nebo zatíženou.

Na trhu ale existují přípravky, které v sobě spojují účinky denní péče (hydrataci, výživu, zmatnění a regulaci tvorby kožního mazu nebo anti-age, a zároveň účinnou ochranu před sluneční zářením, a tedy oxidačním stresem, poškozením buněk, předčasným stárnutím pleti a vznikem hyperpigmentací. Stačí si jen vybrat ten správný pro váš typ pleti. Široký výběr bezpečné a účinné kosmetiky nabízejí dermokosmetické značky v lékárnách, například francouzská značka Avène.

1c07dbdeb2850-obrazek.jpg

Účinný štít před modrým světlem
Před pár lety vyvinuly po 20letém výzkumu francouzské farmaceutické Laboratoře Pierre Fabre, pod které značka Avène spadá, unikátní patentovaný filtr TriAsorB, který napodobuje přirozenou ochrannou funkci melaninu v kůži. Je to takový chytrý hybrid, který v sobě spojuje vlastnosti jak organického, tak minerálního filtru. Společně s dalšími třemi filtry, účinným antioxidantem pretokoferylem a zklidňující Termální vodou Avène tvoří širokospektrální filtrační systém, který chrání pokožku před UVB, UVA a modrým světlem HEV až do vlnové délky 450nm.

Tento širokospektrální filtr obsahují například letošní novinky,
Ultra Fluid Invisible SPF 50 a Ultra Fluid Perfector SPF 50+. Jak už jejich název vypovídá, jsou lehké a na pleti neviditelné, a to díky speciální technologii waterlike. Do pleti se vstřebají již za 1 vteřinu, díky obsahu monolaurinu ji zmatní, stáhnou rozšířené póry a zároveň ji na několik hodin hydratují. Jsou tak ideální bází pod make-up. Perfector je navíc tónovaný a obsahuje i komplex pro ochranu pleti před znečištěným ovzduším. Oba fluidy jsou bez parfemace, alkoholu, silikonů a oktokrylenu.

dc460f06a8aec-obrazek.jpg

Máte-li suchou pleť, sáhněte po Krému bez parfemace SPF 50+, a pokud Vás trápí akné, nejvhodnější volbou je Cleanance SPF 50+. A hledáte-li jeden krém vhodný na obličej i tělo a pro celou rodinu, sáhněte po Intense Protect SPF 50+. Je vhodný pro kojence od 6 měsíců, děti, dospělé, těhotné ženy, osoby s velmi světlou pokožkou, která se snadno spálí, na tetování a jizvy nebo na kůži oslabenou po dermatologickém zákroku, jako je IPL nebo chemický peeling.

8de163fdb8b09-blobid0.jpg

Užijte si sluníčko bez obav o sebe a vaše blízké. Krásné léto!

0cdf08635397e-obrazek.jpg